Przyjaźń z eks jest możliwa. Piotr Mosak radzi, co zrobić, by nie wpływała negatywnie na nowy związek

Autor:
Daria
Pacańska
Czy przyjaźń z ex jest możliwa?

Przyjaźń z eks jest możliwa. Psycholog Piotr Mosak wyjaśnił jak zbudować taką relację, aby nie miała negatywnego wpływu na nowy związek. Podkreślił, że ważny jest czas, emocje, które nam towarzyszą oraz okoliczności, w których dwoje ludzi się rozstało.

Czy można przyjaźnić się z eks?

Piotr Mosak wyjaśnił, że przyjaźń z eks jest możliwa, jednak nie należy natychmiast przechodzić do takiej relacji. Warto dać sobie odpowiedni czas, zaczekać aż ustabilizują się emocje, które towarzyszyły zakończeniu związku.

- Nie jest to takie proste. (...) Rzadko jest tak, że obie strony chcą się rozejść, raczej ktoś kogoś porzuca (...). Jeżeli nas ktoś skrzywdził, to my unikamy tego naszego "kata", żeby mieć spokojne życie. - powiedział psycholog.

Jego zdaniem, taka przyjaźń powinna być obustronna, jeśli natomiast pojawia się nacisk któregoś z byłych partnerów, to należy się zastanowić, co nim kieruje. - Ludzie chcą się przyjaźnić na siłę, a wtedy domyślamy się, że nie są to czyste intencje - podkreślił ekspert. Dodał także, że jeżeli jesteśmy już w nowej relacji, to warto być szczerym wobec obecnego partnera i poinformować go o łączących relacjach z eks.

Jak wytłumaczyć przyjaźń z eks?

Jak wspomniał psycholog, należy dać czas nowemu partnerowi, aby przyzwyczaił się do tego, że utrzymujemy przyjacielskie relacje z eks. Warto także zaufać osobie, z którą pozostaje się w bliskiej relacji.

- Bardzo często mężczyźni mówią: "nie to, że ci nie ufam kochanie, ale to jest mężczyzna, on cię może chcieć poderwać i coś z tobą zrobić". To znaczy, że ja nie ufam, że moja kobieta decyduje o tym z kim, co zrobi - wyjaśnił Piotr Mosak.

Więcej o budowaniu przyjaźni z eks w rozmowie ze studia.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący: