Styl życia

Nastolatki udowadniają, że wszyscy są wyjątkowi. "Przez brak akceptacji niektórzy mają problemy z pokazaniem siebie"

Styl życia

W dobie wyidealizowanych instagramowych fotografii grupa siedmiu licealistek postanowiła stworzyć niezwykły projekt Unique - uświadamiający, że każdy jest wyjątkowy, a doskonałość nie istnieje. Dziewczyny w mediach społecznościowych poruszają problem samoakceptacji i pokazują, że w różnorodności tkwi siła. O szczegółach opowiedziały w programie Dzień Dobry TVN.

Projekt Unique

Projekt Unique - jak sama nazwa wskazuje - ma za zadanie normalizować odmienności i uświadomić, że każdy jest wyjątkowy i unikatowy. Pomysłodawczyniami jest grupa siedmiu licealistek z Gdańska. Trzy z nich: Julia Majewska, Maja Wolanin, Natalia Kotłowska gościły w Dzień Dobry TVN, by opowiedzieć o inicjatywie:

- Skupiłyśmy się na problemie z samoakceptacją, ponieważ jest to bardzo poważny problem dla ludzi w każdym wieku – zarówno rówieśników, jak i osób starszych. Dlatego stwierdziłyśmy, że będziemy dodawać takie treści na Instagramie oraz Facebooku, które będą pomagały w drodze do samoakceptacji – tłumaczyła Maja Wolanin.

Posty o samoakceptacji

Dziewczyny działają w internecie, bo to właśnie tam przede wszystkim powiela się stereotypowe kanony piękna, które mogą wpędzać w kompleksy. Co ciekawe odzywają się do nich nie tylko rówieśnicy, ale i osoby znaczenie starsze od licealistek.

- Generalnie staramy się przez różne płaszczyzny pomagać innym - zarówno przez posty, które mają dużą dawkę wiedzy merytorycznej czy posty interaktywne, które mają za zadanie zachęcić, jak i zaktywować naszych obserwatorów do poznania siebie, zaakceptowania i przerobienia problemu, jaki mają. Ale też rozmowy. Na naszego Instagrama dodajemy różne relacje, żeby być w stałym kontakcie z naszymi odbiorcami. Tak naprawdę wszystkie możliwe formy kontaktu, jakie mamy w tej dobie pandemii, staramy się wykorzystywać - wyjaśniła Julia Majewska.

Każda z dziewcząt odpowiada za poszczególną sekcję: Julia za odżywianie, Natalia za psychologię, a Maja za modę. Poznajcie pozostałe współzałożycielki w wyjątkowym nagraniu, które zobaczycie w naszym materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości