Telefon to nieodłączne urządzenie każdego z nas, jednak komórka dla seniora powinna zostać dobrana do jego potrzeb. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Podpowiadamy.
Z emotikon w Internecie korzysta prawie każdy z nas. W szybki i uproszczony sposób komunikują nasze intencje i odczucia. Czy w sprawach sądowych emotikony mają moc prawną? Specjalnie dla nas wyjaśnia to dr Maciej Kawecki.
Działki wyszły z mody? Nic bardziej mylnego! Od pewnego czasu folgujemy powrotowi do natury, a działka stanowi idealne rozwiązanie, jeśli chcemy spędzić trochę czasu na zewnątrz. Jak swoje kawałki ziemi wykorzystują Polacy? Zapytaliśmy samych zainteresowanych.
Polityka bezpieczeństwa to zbiór zasad, których przestrzeganie ma zabezpieczyć nas przed utratą danych lub ich wyciekiem na zewnątrz. Jakie to zasady i jak wdrożyć je w swojej firmie lub organizacji?
Własny biznes i jego powodzenie wymagają cierpliwości oraz wyrzeczeń. Końcowy sukces zależy też od dobrego pomysłu na własny biznesu. W domu, w centrum miasta, czy też na wsi – pomysłów na prowadzenie działalności gospodarczej można znaleźć bez liku. Nie wszystkie biznesy się jednak udają. Jak przygotować się do otwarcia własnej firmy tak, aby przetrwała ona najtrudniejszy, pierwszy rok?
Wątpliwości na temat koronawirusa i związanej z nim pandemii wciąż się piętrzą. Sytuacja jest dynamiczna, dlatego wspólnie z naszymi ekspertami na bieżąco odpowiadamy na najbardziej nurtujące was pytania. Wiele z nich zadajecie w zakładce "koronawirus".
Od kiedy na rynku fotowoltaiki rozwiązania zaczęły stawać się coraz bardziej dostępne dla odbiorców, zainteresowanie tym Odnawialnym Źródłem Energii wzrosło bardzo zauważalnie. I tendencja ta nie zatraca zwyżkowego charakteru. Każdy, kto pragnie głębiej wniknąć w zagadnienie, zadaje sobie mnóstwo pytań. Wszak powszechnie temat fotowoltaiki ciągle pozostaje nie do końca oczywisty. Wśród nich z pewnością pojawi się to podstawowe: ile energii jest w stanie wyprodukować instalacja fotowoltaiczna? Poznajmy więc odpowiedź.
Przed nami nietypowa majówka. W tym roku wielu z nas, zamiast na atrakcyjnym wyjeździe w góry czy nad morze, spędzi ją na własnym balkonie lub w ogródku. Jak cieszyć się wolnym czasem i jednocześnie być dobrym sąsiadem? W naszym programie rozmawialiśmy o tym, co według prawa wolno nam robić, aby nie naruszać prawa. Co oznacza porządek domowy?
Tradycyjna majówka to grill, wyjazd pod namiot, a przede wszystkim spotkania z bliskimi. W tym roku, ze względów bezpieczeństwa, nie możemy sobie pozwolić na żadną z tych atrakcji. Polacy potrafią jednak być kreatywni – nawet w momentach kryzysu. Co szalonego planują robić w długi weekend z zachowaniem wszystkich obostrzeń?
"Proszę o nieudostępnianie moich danych osobowych Poczcie Polskiej. RODO nie zezwalam!" - pełne emocji oświadczenia pojawiły się w ostatnich dniach w mediach społecznościowych. Takie wpisy nie mają jednak mocy prawnej. Co zrobić, żeby nasz sprzeciw był skuteczny?
Maseczek w sklepach brakuje, a coraz więcej mówi się o tym, że powinniśmy je nosić. Tylko jak je zdobyć? Pokazujemy jak w prosty sposób uszyć je własnoręcznie.
Sara Boruc-Mannei, żona Artura Boruca, zdradziła tajniki swojej idealnej sylwetki. Zapytana przez fanów o to, jak często ćwiczy i ile posiłków dziennie spożywa, odpowiedziała, że ostatni posiłek je najpóźniej o godzinie 17. Fani w sieci zaczęli zastanawiać się, czy to na pewno rozsądna metoda.
Nieestetycznie wyglądająca pleśń przy wannie. Czy jest na to sposób? Silikonowanie wanny wykonuje się w celu ochrony przed wilgocią. Nie jest to trudne. Wiesiek Skiba, czyli nasza złota rączka pokazuje krok po kroku, jak samodzielnie wymienić silikon w łazience.
Zapuszczanie włosów męskich w teorii wydaje się bardzo proste, jednak w praktyce bywa z tym różnie. Kobieta w krótkiej fryzurce „na grzybka” wygląda całkiem uroczo. A mężczyzna? Podczas zapuszczania męskich włosów warto zapoznać się z fryzurami przejściowymi, w których panowie będą wyglądali dobrze.
Maseczki ochronne są podczas pandemii koronawirusa przedmiotem szczególnie pożądanym. Potrzebuje ich oczywiście służba zdrowia, ale używają ich również wszyscy, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo. Jak więc zrobić je w domu? Pokazał to doktor Paweł Grzesiowski.
Skorupki jaj w wielu domach zazwyczaj lądują w koszu na śmieci. To duży błąd. Istnieje szereg sposobów na to, jak je sprytnie wykorzystać. Zamiast więc wyrzucać skorupki, można użyć ich do czegoś pożytecznego. W dodatku mogą one także przysłużyć się zdrowiu.
Nie ma świąt Wielkiejnocy bez malowania i ozdabiania pisanek! Nie każdy znany sposób przygotowania jest bezpieczny dla dzieci, dlatego w Dzień Dobry TVN przedstawiamy przydatne triki. Zdradziła je Magdalena Kordaszewska.
Zakupy są czynnością, która od czasu panowania pandemii COVID-19 zmieniła swój charakter. Trzeba się do nich dobrze przygotować, zaplanować, a przede wszystkim - przestrzegać higieny podczas ich wykonywania. O czym powinniśmy pamiętać, aby zachować wszelką ostrożność?
Jajka kraszanki i pisanki to nieodłączne symbole Wielkanocy. Tradycja ich barwienia przetrwała do dziś i pozwala puścić wodze fantazji i kreatywności. Wzory na kraszanki nawiązują najczęściej do motywów świątecznych i ludowych. Poznaj różne metody ozdabiania pisanek!
Zrób własnoręcznie wielkanocne ozdoby. Te z drewna są sposobem dekoracji domu, który sprawdza się co roku w okresie wiosennych świąt. Sięganie po drewniane pisanki i figurki to powrót do pięknej tradycji. Wielkanocne ozdoby z drewna pozwalają zaakcentować w całym domu radosną, wyjątkową atmosferę świąt.
Okulary mogą przynieść nieocenioną pomoc – zapewniają komfort prawidłowego widzenia. Nawet najlepsze egzemplarze będą jednak działać ci na nerwy, jeśli nie nauczysz się ich prawidłowo czyścić. Poniżej zebraliśmy kilka przydatnych rad i wskazówek, jak zadbać o swoje okulary i nie tylko! Dzięki nim twoje życie będzie prostsze!
Jajko to jeden z najbardziej wartościowych produktów, pełen witamin i składników mineralnych. Jest także głównym symbolem zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Tylko które lepsze – fermowe czy wiejskie? Od zwykłej kury, zielononóżki, a może od przepiórki? Wszelkie wątpliwości rozwiał podróżnik kulinarny Mikołaj Rey.
Przymusowy pobyt w domu można wykorzystać na robienie rzeczy, które z braku czasu zawsze się odkładało. Niewątpliwie taką czynnością jest porządkowanie lekarstw. Kupujemy nowe medykamenty, starych nie wyrzucamy, a bałagan coraz większy. Jak uniknąć chaosu w naszej apteczce? Jak segregować lekarstwa? Pokazywała to w naszym studiu Kinga Zawodnik - technik farmacji.
Akcesoria i odzież z wełny merino zachwycają unikalnymi właściwościami. Jednak, aby służyły nam długo, były funkcjonalne i nie traciły na jakości, należy o nie odpowiednio dbać. Sprawdź, jak prać wełnę merino, aby jej nie zniszczyć!
Sarah Knight jest autorką serii poradników, które plasują się na szczytach list bestsellerów. Od marca 2020 roku w Polsce można kupić jej najnowszą książkę "Jak uspokoić swoje myśli", po którą warto sięgnąć w czasie pandemii koronawirusa. - Z jednej strony smutno mi, że ukazała się ona w takim momencie, ale z drugiej, cieszę się, że będę mogła pomóc ludziom - powiedziała autorka.
Ucho to bardzo delikatny narząd, dlatego tak ważne jest, aby prawidłowo dbać o jego higienę. Niewłaściwie wykonywane czynności higieniczne mogą nawet uszkodzić słuch. Jak więc odpowiednio czyścić uszy?
Klęski żywiołowe, skażenia, uprzedzenie o zanieczyszczeniu środowiska, ale też przypomnienia o ważnych wydarzeniach z historii kraju lub zwykła kontrola techniczna – w takich przypadkach możemy usłyszeć sygnały alarmowe i komunikaty ostrzegawcze.
Rozwiązania sieci VPN stosowane są najczęściej w korporacjach, w których zatrudnione osoby pracują zdalnie na niezabezpieczonych łączach. Poza tym sieci VPN mają bardzo dużą efektywność, nawet przy łączach o słabej przepustowości. Dzięki kompresji danych tempo ich przesyłu jest bardzo wysokie.
Zmiana czasu 2020. Przestawianie zegarków z zimowego na letni to zmora wielu osób. Z drugiej strony - większość krajów dzięki zmianie zauważa oszczędność energii oraz mniejszą liczbę wypadków samochodowych. Kiedy zmieniamy czas z zimowego na letni i odwrotnie?
W ręcznikach i pościeli lubią zadomowić się bakterie i wirusy. Jak zatem należy dbać o tekstylia, aby nie tylko ładnie pachniały, były czyste i nie miały na sobie zarazków? O radę poprosiliśmy Ulę Chincz.