Styl życia

Polscy strażacy zdobyli 9 medali w prestiżowych zawodach. "Połączenie naszej siły daje jak widać wspaniałe rezultaty"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Mamy najlepszych strażaków w Europie
Dzień Dobry TVNMamy najlepszych strażaków w Europie

Ostatni weekend września przyniósł polskim strażakom powody do dumy. W Chorwacji odbyły się międzynarodowe zawody, będące częścią FireFit Championships Europe Tour 2021. Nasza drużyna zakończyła tę niełatwą rywalizację z dziewięcioma medalami, które są najlepszym dowodem na to, że mamy najlepszych strażaków w całej Europie.

W dniach 25-26 września w Chorwacji odbyły się wyjątkowe zmagania, w których wzięli udział reprezentanci straży pożarnej z Austrii, Chorwacji, Czech, Estonii, Niemiec i Polski. Tegoroczne zawody, obejmujące kilka wymagających konkurencji, przyniosły naszym zawodnikom spektakularny sukces. Polacy pierwszy raz przystąpili do zawodów jako reprezentacja. Czy to przyczyniło się do zdobycia przez nich aż dziewięciu medali?

Na czym polegają zawody strażackie?

W tegorocznym konkursie, który został zorganizowany w chorwackiej miejscowości Tisno, wzięło udział 60 zawodników z różnych krajów. Polacy po raz pierwszy stanęli do rywalizacji jako drużyna. Szeregi kadry reprezentującej Państwową Straż Pożarną zasilili mł. kpt. Rafał Bereza, kpt. Tomasz Grzelak i mł. kpt. Adam Spychała, mł. bryg. Robert Stegnicki, mł. kpt. Mateusz Wesołowski i mł. kpt. Jarosław Płotkowski.

Niełatwe konkurencje, którym sprostać muszą strażacy na międzynarodowych zawodach "FireFit", idealnie oddają trud ich codziennej służby. Udział w rywalizacji wiąże się z ekstremalnym wysiłkiem, jednak pomaga jeszcze lepiej przygotować się do wykonywania zawodowych obowiązków.

Nie możemy zapominać o tym, do czego zostaliśmy powołani, czyli o tym, że mamy ratować życie ludzkie w swojej codziennej pracy

- mówił w Dzień Dobry TVN kpt. Rafał Bereza z Chełma. Dodał też, że dzięki treningom przed zawodami, wzrasta sprawność fizyczna strażaków, jak również ich motywacja do działania.

- Na wszystkich zawodach mamy do pokonania ten sam tor. Próbujemy osiągnąć jak najlepszy czas, eliminując po drodze inne drużyny i innych zawodników - dodał kpt. Tomasz Grzelak.

Sukces polskich strażaków

Podczas tegorocznych zawodów w Chorwacji polska drużyna zdobyła w sumie 5 złotych medali, ale także 2 srebrne i 2 brązowe krążki. Pierwsze miejsce na podium przyniosła naszym reprezentantom między innymi sztafeta drużynowa.

Sztafeta jest najbardziej widowiskowa z racji tego, że na torze znajduje się duża liczba zawodników. Każdy ułamek sekundy i każdy błąd w przekazaniu pałeczki świadczy o całym wyniku

- wyjaśnił kpt. Rafał Bereza. Strażacy polskiej reprezentacji zgodnie przyznali, że za ich sukcesem stoją przede wszystkim regularne treningi, ale także cenna umiejętność pracy zespołowej. To właśnie godna podziwu determinacja w dążeniu do wspólnego celu pomogła naszym rodakom stanąć na podium podczas zawodów w Chorwacji.

Każdy z nas na tych zawodach międzynarodowych jeszcze parę lat temu indywidualnie odnosił wielkie sukcesy. Połączenie naszej siły daje jak widać wspaniałe rezultaty - podsumował mł. kpt. Adam Spychała.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości