Styl życia

Piosenki, przy których bawimy się do białego rana. Oto najpopularniejsze taneczne hity

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Katarzyna Abramowicz
Za co kochamy piosenki, przy których bawimy się do rana?
Dzień Dobry TVNZa co kochamy piosenki, przy których bawimy się do rana?

Są takie piosenki, które wszyscy znamy i przy których bawimy się do rana. Choć nie wszyscy przyznają się do tego, że bez zastanowienia potrafią je zanucić, kiedy tylko usłyszą pierwsze dźwięki, z chęcią ruszają na parkiet. Najpopularniejsze taneczne przeboje zebrała i zaprezentowała w Dzień Dobry TVN Kamila Ryciak z Radia Eska.

Znane taneczne utwory

Kamila Ryciak przygotowała listę przebojów, które porywają nas do tańca. Podzieliła je na polskie i zagraniczne. Bezdyskusyjnie numerem jeden jest piosenka "Przez twe oczy zielone" grupy Akcent. Dziennikarka oraz nasi prowadzący, Gosia Ohme i Filip Chajzer, nawet odśpiewali kilka wersów.

- W 2015 roku zyskała tytuł teledysku wszechczasów, w 2017 mieli milion odsłon na youtubie. Dzisiaj sprawdziłam, ile tych odsłon jest i brakuje im jakiś 50 tysięcy, żeby mieć dwa miliony. Nieważne, ile lat ma ta piosenka, dalej tak naprawdę porywa - podkreśliła Kamila Ryciak.

Drugie miejsce na tej liście to "Prawy do lewego" wykonywany przez duet Kayah i Bregović. Przy tej piosence wszyscy tańczą i śpiewają, bo ma w sobie bałkański klimat. Na ostatnim miejscu podium jest numer "Hej, sokoły", który łączy pokolenia.

W zagranicznym zestawieniu musiała znaleźć się "Lambada" Kaomy, a także "Waka waka" Shakiry, która podrywa wszystkich do tańca. Wielu z nas uczyło się nawet układu, który został pokazany w teledysku. Kolejne to "YMCA" wykonywany przez Village People czy "Gangnam Style" zespołu PSY.

Geneza "Bani u Cygana"

"Bania u Cygana" to właśnie jeden z tych utworów, który łączy pokolenia i znają go wszyscy. Okazuje się, że teledysk został nakręcony spontanicznie i bez scenariusza.

- Końcówka XX wieku i postanowiliśmy zrobić coś mocniejszego. Połączenie rocka z hip-hopem, który wtedy właśnie wchodził szybkim krokiem na polski rynek - wyjaśnił Zbyszek Bieniak, autor tekstu.

Powstał materiał na całą płytę, ale to właśnie ta piosenka zdobyła serca słuchaczy. Wyróżniała się, bo była mocna, z rockowym podkładem i wyróżniającymi się głosami. Ten numer nie był promowany, został umieszczony na jednej ze składanek. Mimo to rozszedł się na cały świat.

- W pewnym momencie jakaś stacja radiowa odezwała się do nas, że im się bardzo podoba piosenka i że jest u nich na pierwszym miejscu listy przebojów. To jest pewnego rodzaju ewenementem, ponieważ polska piosenka, na amerykańskiej liście przebojów, na pierwszym miejscu. To był ewidentnie fenomen - podkreślił Bartek Piasecki, producent i kompozytor. Piosenka pojawiła się w koreańskim serialu, w Chinach czy nawet w Mozambiku. Grupa koncertowała także w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz wideo: Z nimi impreza jest do rana

Z nimi impreza jest do rana
Z nimi impreza jest do rana
Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Katarzyna Abramowicz

Źródło zdjęcia głównego: Damian Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości