Styl życia

Samodezynfekujące się krzesło. Niesamowity wynalazek polskiej studentki

Styl życia

Autor:
Milena
Jaworska
Wynalazek studentki – samodezynfekujące się krzesło

Angelika Kopcińska z Politechniki Krakowskiej stworzyła krzesło, które automatycznie i całkowicie samodzielnie się dezynfekuje. Jego celem jest walka z bakteriami. Jednocześnie młoda wynalazczyni jest fotomodelką i wystartuje w konkursie Miss Polonia. Na jaką ścieżkę kariery się zdecyduje? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Samodezynfekujące się krzesło przyszłością imprez masowych?

Dbanie o dezynfekcję stało się rzeczywistością z powodu pandemii COVID-19, która dotknęła cały świat. Młoda absolwentka Politechniki Krakowskiej stworzyła krzesło, które automatycznie się dezynfekuje. Nie używa do tego płynu dezynfekującego, ale diody ultrafioletowej UVC. Takie krzesło mogłoby idealnie sprawdzić się w poczekalniach przychodni lekarskich czy w salach koncertowych, które odwiedza wiele osób.

- Moją inspiracją był COVID-19. Chciałabym, żeby krzesła dezynfekowały się po każdym użytkowniku. Tak, żeby wirusy i bakterie się nie rozprzestrzeniały - przyznała Angelika Kopcińska w Dzień Dobry TVN.

Angelika Kopcińska - studentka i kandydatka na Miss Polonia

Oprócz zamiłowania do mechatroniki Angelika uwielbia brać udział w sesjach zdjęciowych. Jest fotomodelką i postanowiła wziąć udział w konkursie Miss Polonia. Wciąż waha się, którą ze ścieżek kariery obrać po studiach.

- Marzeniem byłoby mieć czas na to, żeby połączyć obie pasje. Niestety, wydają się tak bardzo różne i tak bardzo czasochłonne, że ciężko je ze sobą pogodzić. Aktualnie mam rozterkę. Nie wiem, przy czym zostać - zdradziła nasza rozmówczyni.

- Dostałam propozycję startupu, którą rozważam, ale jeszcze nie wdrążam jej w żaden sposób. Zastanawiam się nad nią, czy nie należałoby więcej badań zrobić, żeby to krzesło nie było tylko prototypem wykonanym w garażu, tylko żeby wykonać już prawdziwy produkt końcowy. A jednocześnie biorę udział w konkursie Miss Polonia, co też będzie ode mnie wymagało czasu. Muszę coś w końcu wybrać - stwierdziła.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Milena Jaworska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości