Styl życia

Nie masz pomysłu na zapakowanie prezentów? Zobacz propozycje naszej ekspertki

Styl życia

Aktualizacja:

Choć Mikołajki już za nami, to wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi wręczanie prezentów najbliższym. Niektórym sen z powiek spędza opakowanie tych upominków. Okazuje się jednak, że nie trzeba być uzdolnionym plastycznie, by zapakować je prosto, efektowanie i z klasą.

Szykowne pudełka

Pierwszym z pomysłów, które w naszym programie przedstawiła Agnieszka Kałuża (blogerka znana jako "Aga Pomaga"), jest pudełko ozdobione w stylu glamour. Jak je wykonać? Wystarczy nabyć tekturowe pudełka na prezenty. Następnie wyciąć kawałek papieru kolorowego, materiału, bądź nawet tapety i przykleić na opakowaniu za pomocą dwustronnej taśmy klejącej.

- Jak nie mamy co zrobić z tymi wszystkimi takimi ostatnimi kawałkami, to one nam się właśnie przydadzą w tym okresie przedświątecznym - stwierdziła w Dzień Dobry TVN blogerka.

W następnej kolejności sznurkiem związujemy całość i doczepiamy do wiązania małe plastikowe bombeczki, które się nie stłuką, a dodadzą opakowaniu magicznego charakteru. Na końcu możemy za wiązanie włożyć kawałek gałązki drzewa iglastego znalezionej podczas spaceru. Całość będzie prezentowała się niezwykle świątecznie.

Opakowanie na skarpety

Blogerka podsunęła również oryginalne opakowanie na skarpety, które są często wręczane podczas Świat Bożego Narodzenia skarpety. Do jego wykonania wystarczy papier i włóczka, bądź nitka czy wstążka.

Należy odrysować kontur skarpet na papierze, a następnie wyciąć go w dwóch egzemplarzach. Potem nawlec włóczkę na igłę i ozdobnym szwem połączyć oba elementy. Dzięki wykonaniu opakowania z papieru, można je dodatkowo spersonalizować i coś na nim napisać.

Odmienność szarego papieru

Łatwym i wygodnym sposobem jest zapakowanie prezentu w zwykły szary papier. Przy jego ozdabianiu możemy się również wykazać niezwykłą kreatywnością.

- Z tym szarym papierem to jest tak, że już od wielu lat można powiedzieć "święci triumfy", jeśli chodzi o pakowanie prezentów. Wrócił do łask. Okazało się, że on może być trendy - stwierdziła w naszym programie Katarzyna Jaroszyńska.

Przykładowo - można na nim namalować choinki. Wystarczy wcześniej przygotować sobie szablon ze zwykłej kartki papieru i wyciąć jej kształt. Następnie należy przykładać szablon do opakowań i szybko oraz sprawnie (za pomocą kupionego wcześniej spray'u, bądź z udziałem farbek) odmalowywać wycięte kształty.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości