pakowanie prezentów

  Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Ustalanie wigilijnego menu czy dekorowanie choinki to tylko część wyzwań, jakie niesie za sobą ten szczególny czas. Równie istotne są upominki dla bliskich, które już niebawem trafią pod świąteczne drzewka w wielu polskich domach. Własnoręcznie zapakowane prezenty z pewnością sprawią radość zarówno dzieciom, jak i dorosłym. W Dzień Dobry TVN przekonywała o tym Kinga Kołodziejak-Gul.

  Choć Mikołajki już za nami, to wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi wręczanie prezentów najbliższym. Niektórym sen z powiek spędza opakowanie tych upominków. Okazuje się jednak, że nie trzeba być uzdolnionym plastycznie, by zapakować je prosto, efektowanie i z klasą.

  Każdy z nas ma masę ładowarek i kabli. Niestety ich nadmiar na podłodze nie jest ani estetyczny ani bezpieczny - szczególnie, gdy mamy w domu małe dzieci lub zwierzęta. Jak sobie z tym poradzić? Idealnym pomysłem są ozdobne pudełka. Zrób to sam!

  Prezenty. Istotna jest nie tylko zawartość pudełka, w które zapakowany jest nasz prezent, ale również jego kolor. Jak zapakować prezent? A co z kolorem ubrań i wystrojem wnętrza? Jakie kolory przekazują pozytywne, a jakie negatywne emocje? O tym w Dzień Dobry TVN specjalista od kolorów dr Marek Borowiński.

  Jeśli na myśl o pakowaniu świątecznych prezentów jedyne, co przychodzi ci do głowy to kupienie gotowych kartonów, ten poradnik jest dla ciebie. Oto efektowny sposób na zapakowanie prezentów o dziwnym kształcie, np. lampy.

  Nie każdy z nas jest obdarzony zdolnościami manualnymi. Dlatego bardzo często rezygnujemy z pakowania świątecznych prezentów w papier i decydujemy się na mało estetyczne torebki na prezenty. Z pomocą przychodzą pomocne rączki Dzień Dobry TVN. Zobacz, jak łatwo zapakować miękki sweter, który sprawi radość obdarowywanemu.