Materiał promocyjny

Nie masz planów na długi weekend? W łódzkim ZOO znajdziesz atrakcje dla dzieci i dorosłych

pogoda2
Bartek w Orientarium
Źródło: Dzień Dobry TVN
Bartek Jędrzejak wybrał się do Łodzi, by sprawdzić jakie atrakcje oferuje odwiedzającym Miejski Ogród Zoologiczny. Oprócz ciekawego orientarium miłośnicy zwierząt mogą podziwiać także małą żyrafę, największe stado słoni oraz wiele gatunków kolorowych motyli.

Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi – miejsce atrakcji dla dzieci i dorosłych

Długi weekend zbliża się wielkimi krokami. Już za kilka godzin pracownicy biur opuszczą swoje stanowiska i wyruszą na krótki urlop. Jeśli zastanawiacie się, co robić z dziećmi lub szukacie miejsca na odpoczynek w otoczeniu zwierząt, mamy pewną propozycję. Wycieczka do Zoo w Łodzi. Co znajdziemy na miejscu? Jedne z wielu atrakcji pokazał nam Bartek Jędrzejak.

- Jesteśmy w orientarium. W głębinach mórz i oceanów, podziwiać można nie tylko ryby, ale i rafy koralowe. Karmienie można oglądać w orientarium każdego dnia. Nie ma wyznaczonych godzin. Jeśli chodzi o czerwcówkę, to orientarium jest otwarte – przekazał Bartek.  

W ogrodzie zoologicznym znajduje się także największe stado słoni w Polsce.

- Bardzo trudno jest o słonice w ogrodach zoologicznych. Jak tata pojawia się w rodzinie, przejmuje role matki, opiekunki i przewodniczki. Koordynator europejski, który zajmuje się słoniami, zaproponował, by w Łodzi stworzyć stado dżentelmenów. Jest ich czwórka, ale ma być więcej – przekazał Bartek.

To jednak nie wszystko. W Łodzi znajdziemy ponad 600 gatunków zwierząt, także tych zagrożonych. Furorę robi także młoda Żyrafa.

Motylarnia w łódzkim ZOO

W łódzkim zoo w sezonie otwiera się modelarnia. Jako pierwsi zagościliśmy na miejscu, by zobaczyć, jak wygląda przeprowadzka.

- W zeszłym roku to był hit, taki prezent dla naszych zwiedzających na pierwsze urodziny orientarium. W tym roku wprowadza się kolejne kilkaset motyli. To co my kojarzymy z motylem, to jest imago, czyli ta forma dorosła. Tak naprawdę wiekszość życia motyla to jest postać larwalna. Tak natura stworzyła życie – poinformował  Michał Gołędowski – kierownik działu edukacji.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości