Styl życia

Miss Universe zmienia zasady. Te kobiety również będą mogły sięgnąć po koronę

Styl życia

Autor:
Adam
Barabasz
Harnaaz Sandhu na wyborach Miss Universe

Choć konkursy piękności wydają się nieco anachronicznym sposobem na celebrowanie piękna, to wciąż cieszą się niemałą popularnością. Organizator Miss Universe postanowił pójść z duchem czasu i zmienić regulamin. To pierwszy taki ruch od 70 lat.

Nowy regulamin Miss Universe

Miss Universe to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów piękności na świecie, który miejsca ustępuje jedynie wyborom Miss Świata. Przez dwie dekady w próbach generalnych uczestniczył Donald Trump jako współwłaściciel firmy organizującej imprezę. W 70-letniej historii konkursu jedyną Polką, która została dostrzeżona, była Olga Buława. Jury doceniło jej charakter, ogłaszając ją Miss Koleżeńskości.

Miss

Polka najpiękniejszą kobietą świata
Polka najpiękniejszą kobietą świata Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Choć konkursy piękności są obiektem zażartej krytyki, wciąż nie brakuje chętnych do ubiegania się o koronę. Prócz nieprzeciętnej urody kandydatki muszą spełnić szereg wymogów. W regulaminie znajduje się również zapis stanowiący o tym, że uczestniczka nie może być mężatką ani posiadać potomstwa. Teraz ma się to zmienić.

Kto może zostać Miss Universe?

Do tej pory o koronę mogły starać się kobiety w przedziale 18-28 lat, które nie są bądź nie były w przeszłości zamężne i nie posiadają potomstwa. W 2023 roku do konkursu będą mogły stanąć żony i matki. Widełki wiekowe pozostają bez mian.

Miss Polonia, najpopularniejszy konkurs w Polsce, którego laureatka reprezentuje kraj na międzynarodowych imprezach, jak na razie nie przewiduje zmiany regulaminu. Polki, chcące zawalczyć o tytuł najpiękniejszej, muszą być wolne i bezdzietne. Górną granicą wieku jest 26 lat.

Obecnie korona Miss Universe należy do pochodzącej z Indii Harnaaz Sandhu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Amir Levy / Stringer / Gettty Images

Pozostałe wiadomości