Styl życia

"Piosenki o miłości" zachwyciły publiczność. "Blisko, intymnie, może trochę poczucie, że amatorsko"

Styl życia

Autor:
Adam
Barabasz
Reporter:
Marcin Sawicki
Trwa Mastercard OFF Camera 2022
Trwa Mastercard OFF Camera 2022 Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Aktor Tomasz Włosok jest odwrócą jednej z głównych ról w filmie "Piosenki o miłości", który jest prezentowany na Mastercard OFF Camera w Krakowie. W rozmowie z Marcinem Sawickim opowiedział o kulisach tworzenia niezwykłego filmu. Dzień Dobry TVN na bieżąco relacjonuje przebieg święta kina niezależnego.

"Piosenki o miłości" - o czym opowiada film?

"Piosenki o miłości" to osadzona we współczesnej Warszawie historia dwójki ludzi: młodego muzyka żyjącego w cieniu sukcesów ojca oraz utalentowanej wokalistki pochodzącej z prostej rodziny. Czarnobiały film zwraca uwagę charakterystycznym sposobem filmowania i montażu.

- Takie było założenie: żeby było blisko, intymnie, może trochę poczucie, że amatorsko, natomiast to był wykalkulowany efekt - zdradził Tomasz Włosok, któremu na ekranie partnerowała obdarzona niezwykłym głosem Justyna Święs. - Spotkało się dwoje ludzi, którzy się polubili, to było chyba najpiękniejszym doświadczeniem w tym przypadku - dodał.

Film został nakręcony z wykorzystaniem mikrobudżetu - jego produkcja pochłonęła 700 tys. złotych. Intymna historia i kameralny projekt odniosła jednak znaczący sukces. "Piosenki o miłości" miały swoją premierę na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

- Wtedy było takie uderzenie ciepła: komuś to się podoba i nasza praca nie poszła na marne - powiedział aktor. - Czy nazwiemy to sukcesem? Chyba jeszcze nie powinniśmy - zaznaczył.

15. edycja Mastercard OFF Camera

Od 29 kwietnia w Krakowie trwa festiwal filmowy Mastercard OFF Camera. To już 15. edycja wydarzenia. Święto kina niezależnego przyciąga osobistości ze świata filmu oraz miłośników X muzy. Warto jednak podkreślić, że Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera to nie tylko filmy, ale także konkursy z nagrodami.

Najważniejszym z nich Konkurs Główny odbywający się pod hasłem "Wytyczanie Drogi", w którym dziesięcioro debiutantów oraz autorów mających na koncie dwa zrealizowane filmy rywalizuje o Krakowską Nagrodę Filmową Andrzeja Wajdy – 25 tysięcy dolarów, przyznawaną przez międzynarodowe jury.

Do dobycia jest również 100 tys. złotych przyznawane w ramach Konkursu Polskich Filmów Fabularnych.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Reporter: Marcin Sawicki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości