Styl życia

Malarki ze Straszyna tworzą kopie znanych obrazów. "Nie oddaję ich i nie sprzedaję" - wyjaśnia jedna z artystek

Styl życia

Aktualizacja:

Malarki ze Straszyna wiernie odwzorowują dzieła największych mistrzów malarstwa. Wypracowały własne techniki kopiowania obrazów i osiągnęły w tym biegłość. Podczas spotkania z ekipą Dzień dobry TVN podzieliły się swoimi sposobami na tworzenie portretów kobiet.

Kim są malarki ze Straszyna?

– Malowanie jest naszym hobby. Każda z nas ma inną profesję – mówi pani Ola. Dodaje, że szczególną przyjemność sprawia im malowanie na łonie natury i że cenią sobie spokój, jaki panuje podczas pracy artystycznej.

Malarki ze Straszyna na oczach ekipy Dzień Dobry TVN w dwie godziny stworzyły kopię obrazu Modiglianiego "Portret kobiety w kapeluszu". Twierdzą, że takie prace można sprzedać za ok. 1000 złotych, ale nie robią tego z powodów komercyjnych, bo to jest dla nich prawdziwa pasja. Kocham malować i każda praca jest u mnie w domu. Nie oddaję ich i nie sprzedaję – zapewnia pani Basia.

Jak namalować obraz?

Pasjonatki malarstwa ze Straszyna mają wypracowane metody kopiowania dzieł mistrzów malarstwa. – Zawsze musimy najpierw pomyśleć nad tym, jak malował dany artysta, popatrzeć na jego obraz i przenieść rysunek na płótno – wyjaśnia Danuta Kraszewska. Dodaje, że obraz można malować różnymi technikami: farbami akrylowymi, pastelami.

Każda z malarek ze Straszyna ma własny styl, co widać wyraźnie, gdy jednocześnie tworzą kopie tego samego obrazu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz player.pl.

Zobacz także:

Google uczciło pamięć Zofii Stryjeńskiej. Kim była ta niezwykle barwna postać?

Życie, twórczość i śmierć Geli Seksztajn. "Nie była młodą artystką, ale wciąż mającą karierę przed sobą"

Polka została portrecistką maszyn. W USA uczy robota malować

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Reporter: Agata Zjawińska

Pozostałe wiadomości