Styl życia

Magdalena Czaban i Maciej Rębacz - para, którą połączyła miłość do MMA. Jak wygląda ich codzienność?

Styl życia

Magdalena Czaban i Maciej Rębacz to dwoje młodych, zakochanych w sobie ludzi, którzy na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od innych par. Historia ich miłości jest jednak wyjątkowa. Dzielą nie tylko codzienność, ale i wyjątkową pasję, która stała się ich sposobem na życie.

Połączyły ich walki MMA

Magda Czaban i Maciej Rębacz poznali się na macie podczas treningu i sami otwarcie przyznają, że przyciągnęła ich do siebie miłość do sportu. Oboje są utytułowanymi zawodnikami MMA. Magda to Mistrzyni Europy seniorek oraz Mistrzyni Świata juniorek w amatorskim MMA, jej partner może z kolei poszczycić się pierwszą pozycją w amatorskim rankingu wagi piórkowej oraz tytułem Mistrza Wieczoru Walk w amatorskim MMA. Mają po 21 lat i wierzą w rozwój swojej sportowej kariery. Nie brakuje im zapału, determinacji, a przede wszystkim talentu. Od trzech lat razem sięgają po kolejne sportowe sukcesy. Ich uczucie rozwinęło się w błyskawicznym tempie, już po miesiącu znajomości zdecydowali się razem zamieszać.

- Bardzo nam to ułatwiło wszystko. Nie wyobrażam sobie być w związku z osobą, która nie ma nic wspólnego ze sportem - mówi Magdalena Czaban. Z kolei jej partner podkreśla, że łączące ich uczucie w żaden sposób nie wpływa na podejście do zawodu i dyscypliny, którą wybrali.

Staramy się oddzielać te rzeczy, które robimy na macie, podchodzimy bardzo profesjonalnie do tego sportu. Wiele osób dowiaduje się o naszym związku dopiero wtedy, gdy sami o tym powiemy. Nie widać tego podczas treningów

- wyznaje Maciej Rębacz. MMA to dla obojga ważna część życia, a jednocześnie swoisty sposób wyrażania siebie, dlatego wspierają się wzajemnie na tej płaszczyźnie, ale także w codziennych obowiązkach.

Idealne dopasowanie w życiu i na macie

Bliscy Magdy i Macieja uważają, że para doskonale dobrała się pod względem charakterów, jednak nie mają wątpliwości, że zakochani perfekcyjnie uzupełniają się także jako zawodnicy MMA. Zarówno prywatnie, jak i na macie, stanowią niezwykle zgrany zespół. W domu dzielą się obowiązkami, w czasie wolnym także pozostają nierozłączni. Zdaniem taty Macieja, to przeznaczenie postawiło Magdę na drodze jego syna.

Kiedy się dowiedziałem, że Maciek ma dziewczynę, pomyślałem, że jego marzenia zostały pogrzebane, ponieważ dziewczyny zajmują zwykle dużo czasu. Potem okazało się, że jego dziewczyna też trenuje sztuki walki i uznałem, że to opatrzność nad nimi czuwa i to jest błogosławieństwo na tę drogę, bo będą się nawzajem wspierać

- mówi mężczyzna, podkreślając, że młodzi tworzą wyjątkowo udany związek. Cieszy się, że mogą wspólnie realizować marzenia.

Pasja niesie za sobą jednak także stres, który pojawia się przede wszystkim podczas walk. MMA to wymagająca dyscyplina, która momentami może być także niebezpieczna. Zakochani przyznają, że gdy występują podczas jednej gali, zwykle bardziej denerwują się walką partnera, niż własną.

Zobacz także:

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Magdalena Brzezińska

Reporter: Izabela Kaczyńska

Pozostałe wiadomości