Styl życia

Magda Łucyan prowadzącą nowego programu "Rozmowy o końcu świata"

Styl życia

Autor:
Sylwia
Wołoch
Reporter:
Robert Stockinger
Źródło:
Dzień Dobry TVN
Chrońmy lasy!
Dzień Dobry TVNChrońmy lasy!

Magdalena Łucyan jest reporterką Faktów TVN, a od niedawna także gospodynią nowego programu "Rozmowy o końcu świata". 2 października 2021 roku o godzinie 18:00 będzie miał miejsce debiut jej programu na antenie TVN24. Jacy goście pojawią się w materiale?

Magdalena Łucyan o końcu świata

Dziennikarka jest autorką między innymi cyklów programów telewizyjnych - rozmów ze świadkami historii najnowszej zatytułowanych "Obóz", "Getto" oraz "Sierpień '80". Z reporterką o jej nowym programie rozmawiał Robert Stockinger. Dziennikarze spotkali się w Warszawskim lesie.

- Jesteśmy w pięknym lesie, ale niestety wiele takich terenów wygląda zupełnie inaczej i o tym jest pierwszy reportaż w naszym programie – o masowej wycince lasów w Polce. Według danych Nature, w ostatnich latach wycinka drewna w polskich lasach wzrosła o 58 procent. Dane są wstrząsające, niestety udało się nam zrobić zdjęcia tego, jak lasy są wycinane. Jeden z pilarzy powiedział nawet, że las hoduje się siekierą.

- „Rozmowy o końcu świata” – tak nazywa się ten program. Czy my będziemy świadkami tego końca świata? Nasze dzieci, a może dzieci naszych dzieci? – zapytał Stockinger.

- My już żyjemy w świcie kryzysu klimatycznego, a w świecie katastrofy klimatycznej mogą żyć nasze dzieci. To zależy od nas – naukowcy podkreślają, że jeszcze mamy szanse, ale musimy działać natychmiast, bo czasu mamy bardzo niewiele – odpowiedziała prowadząca.

Dodała, że właśnie z naukowcami prowadzone będą rozmowy w programie. Zaznaczyła jednak, że nie zabraknie tam też polityki, bo to właśnie od niej zależy, czy uda nam się uniknąć tego najgorszego scenariusza.

Konnfrontacje młodych ludzi z politykami w „Rozmowach o końcu świata”

Jak opowiada Magdalena Łucyan, pojawił się pomysł zderzena polityków z młodymi ludźmi, którzy na co dzień walczą o swoją przyszłość, wychodząc na ulice.

- Do tej pory nie udało się spotkać młodym ludziom z ministrem klimatu, ale w tym programie to się zmieniło. Oni przedstawiają swoją perspektywę, mówią, co jest dla nich ważne i pytają, co polski rząd obecnie robi w temacie klimatu i dlaczego tak mało. W dzisiejszej rozmowie z ministrem brakuje trochę konkretów, ale nie będę zdradzać za dużo. Ci młodzi ludzie to wyjątkowa perspektywa. Oni konkrety mają w małym palcu – tłumaczy Łucyan.

Odcinek będzie można obejrzeć w sobotę 2 października o godzinie 18:00 w TVN24, a każdy kolejny odcinek w pierwszą sobotę każdego kolejnego miesiąca.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Autor:Sylwia Wołoch

Reporter: Robert Stockinger

Źródło: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości