ocieplanie klimatu

    ocieplanie klimatu

    Ogromny zegar, który odlicza czas do katastrofy klimatycznej, pojawił się w Nowym Jorku. Do zera zostało jeszcze ponad 7 lat. Wtedy średnia globalna temperatura nieodwracalnie wzrośnie o 1,5 st. C powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej i rozpocznie się tzw. klimatyczny efekt domina. Co może się wydarzyć, jeśli ludzie nie zmienią swojego działania? O tym mówiła Katarzyna Karpa-Świderek, rzecznik prasowy WWF.

    Przez ostatnie 30 lat zniknęło 75 proc. arktycznego lodu morskiego. Klimatolodzy alarmują, że tej zimy temperatura w Arktyce może być nawet o 20 st. C większa niż średnia. O skutkach globalnego ocieplenia rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z ekologiem Tomaszem Dziemianczukiem, który jakiś czas temu za próbę wdarcia się na platformę wiertnicza Gazpromu został aresztowany przez Rosję. Jaki wpływ na Polskę ma topnienie lodowców? Co o ocieplaniu klimatów mówi przyszły prezydent USA Donald Trump?

    W tym roku nie musimy się martwić odśnieżaniem samochodu i grzęźnięciem w zaspach. Wysokie temperatury tej zimy cieszą głównie tych, którzy nie lubią zimna. Niestety okazuje się, że ocieplanie się klimatu ma poważne konsekwencje, chociażby zdrowotne. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy pulmonologa dra n. med. Tadeusza Zielonkę, aby zapytać, jakie choroby wywołuje globalne ocieplenie, czy w przyszłości w Polsce będziemy chorować na malarię i w końcu co globalne ocieplanie ma związek z zanieczyszczeniem powietrza.