"Rozmowy o końcu świata". Magda Łucyan szuka odpowiedzi na fundamentalne pytania

Rozmowy o końcu świata
Rozmowy o końcu świata
Źródło: TVN
"Rozmowy o końcu świata" to nowa propozycja dla widzów TVN24. Autorka programu, Magda Łucyan, poszuka odpowiedzi na najbardziej palące pytanie dotyczące katastrofy klimatycznej. Nowatorska formuła zakłada debatę ekspertów, polityków oraz osób, dla których temat ekologii jest niezwykle bliski.

Rozmowy o końcu świata

Wisząca nad nami katastrofa klimatyczna może nieodwracalnie zmienić rzeczywistość nadchodzących pokoleń. Ile zostało nam czasu, jak realne jest zagrożenie i w jaki sposób możemy mu przeciwdziałać - to pytania, z którymi zmierzy się Magda Łucyan i zaproszeni przez nią goście w nowym programie TVN 24 zatytułowanym "Rozmowy o końcu świata". W studiu dziennikarka Faktów TVN będzie rozmawiać z ludźmi, którzy decydują o tym gdzie i jak żyjemy, czyli z politykami. W każdym odcinku pojawi się również przedstawiciel innej opcji politycznej. Pierwszym gościem będzie minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka. Formuła programu nie zakłada jednak rozmowy w cztery oczy. W debacie będą także uczestniczyć młodzi ludzie niezwiązani z polityką, których łączy wspólna sprawa troski o klimat i o swoją przyszłość. Na temat politycznych deklaracji wypowiedzą się naukowcy: Marcin Popkiewicz, fizyk i dziennikarz naukowy oraz prof. Zbigniew Karaczun, wykładowca SGGW i ekspert Koalicji Klimatycznej. - "Rozmowy o końcu świata” to nie jest kolejny program o ekologii, to zupełnie nowa formuła, której jeszcze nie było. Tu świat dorosłej polityki, zmierzy się z ambicjami i obawami o swoją przyszłość – młodych ludzi. - wyjaśnia Magda Łucyan. - Mam nadzieję, że ten program zwiększy naszą klimatyczną świadomość, wreszcie zaczniemy słuchać naukowców i wreszcie zaczniemy działać.

"Rozmowy o końcu świata" - gdzie oglądać?

Stałym elementem programu będzie również reportaż śledczy, który dotyka najważniejszych dla zmian klimatu kwestii. Reporter Filip Folczak przemierzył cały kraj, by sprawdzić kto i gdzie tnie lasy, oraz dlaczego tam, gdzie powinna rządzić natura, rządzą interesy. Reportaż będzie miał swoją premierę w TVN24GO kilka dni przed emisją programu.

Premiera programu już w najbliższą sobotę, 2 października, o godzinie 18:00 na antenie TVN24. Kolejne odcinki w pierwszą sobotę każdego miesiąca. 

Zobacz wideo: Spędził 82 dni w niewoli somalijskich piratów

Spędził 82 dni w niewoli somalijskich piratów
Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor: Adam Batabasz

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości