kryzys klimatyczny

    kryzys klimatyczny

    W piątek 17 września Ramowa konwencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC) opublikowała najnowszą ocenę aktualnego stanu planów klimatycznych w poszczególnych krajach. Na jakim etapie jest światowa walka z kryzysem klimatycznym?

    Anna Senkara, nasza reporterka w Wielkiej Brytanii, spotkała się z Clare Nasir i Simonem Kingiem – meteorologami brytyjskimi i autorami książki "Jak pachnie deszcz? 100 pytań na temat zadziwiających zjawisk pogodowych", która właśnie została wydana w Polsce. Z tej okazji Ania spotkała się z ekspertami od pogody i zadała im kluczowe pytania o zjawiska, które nas otaczają.

    Ogromny zegar, który odlicza czas do katastrofy klimatycznej, pojawił się w Nowym Jorku. Do zera zostało jeszcze ponad 7 lat. Wtedy średnia globalna temperatura nieodwracalnie wzrośnie o 1,5 st. C powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej i rozpocznie się tzw. klimatyczny efekt domina. Co może się wydarzyć, jeśli ludzie nie zmienią swojego działania? O tym mówiła Katarzyna Karpa-Świderek, rzecznik prasowy WWF.