"Mądre babcie", czyli jak seniorki pobijają Internet. "Zaczęło się od moich pytań i rozterek"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Polskie babcie podbijają internet
Polskie babcie podbijają internet
Seniorzy wymiatają w necie
Seniorzy wymiatają w necie
Seniorzy podbijają media społecznościowe
Seniorzy podbijają media społecznościowe
Aktywni seniorzy zmieniają Lublin
Aktywni seniorzy zmieniają Lublin
Jedyna taka trenerka
Jedyna taka trenerka
Wiele osób uważa, że babcie powinny skupić się przede wszystkim na wnukach, a w ich życiu nie ma już miejsca na rozwijanie nowych pasji. Z tym krzywdzącym stereotypem walczą "Mądre babcie". Kim są i co robią? Dowiecie się tego z naszego reportażu.

Kim są "Mądre babcie"?

Polskie seniorki są jedną z najprężniej działających grup dyskusyjnych w sieci. Założona na Facebooku grupa "Mądre babcie" błyskawicznie zdobyła 30 tysięcy członkiń. - Tak naprawdę zaczęło się od moich pytań i rozterek, które zadawałam w eter - wspominała Beata Borucka, założycielka grupy.

- Kliknęłam, zainteresowałam się tym. Z ciekawości zaczęłam brać udział nie tylko w czytaniu, ale także w komentarzach. To zaczęło mnie bawić, bo tego do tej pory nie robiłam. Około roku byłam moderatorką tej grupy, a zgodziłam się również m.in. dlatego, że wiedziałam, że się dokształcę, jeśli chodzi o śmiganie po stronach internetowych - opowiadała Krystyna Nowak, liderka społeczności babć.

Jak działa społeczność babć?

Członkinie społeczności wspierają się, a także motywują do zmiany. - Czasami jest to zmiana sposobu żywienia czy stylu ubierania się, czy fryzury, a czasami jest to zmiana życia. Jeżeli dostaję wiadomość, że dzięki temu, co robię, któraś z moich uczestniczek społeczności wreszcie pogoniła wiecznie bijącego i maltretującego ją męża, to mam ściśnięte gardło, jak to czytam - wyznała Beata Borucka.

Warto dodać, że panie nie ograniczają się tylko wirtualnych kontaktów. - To już jest chyba z dwa lata, kiedy regularnie grupa małopolskich i śląskich "Mądrych babć" spotyka się w realu, co miesiąc - podkreśliła Barbara Okoń, administratorka grupy.

Jak zmieniło się życie babć, które dołączyły do grupy? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Alicja Myśliwiec

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości