Styl życia

Fotograf ekstremalny, który pokazuje świat niedostępny dla przeciętnego człowieka

Styl życia

Aktualizacja:

Łukasz Nazdraczew jest fotografem ekstremalnym. Koledzy po fachu mówią, że ma talent, bierze aparat i po prostu robi dobre zdjęcie. O swojej pasji opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Fotografia ekstremalna to duża dawka adrenaliny

Łukasz Nazdraczew zachwycił się fotografią ekstremalną, kiedy po raz pierwszy znalazł się na zawodach sportów ekstremalnych. Wtedy poczuł adrenalinę i doszedł do wniosku, że to jest to, czym chce się zajmować.

- Fotografia sportowa, tak na dobrą sprawę, została trochę wymuszona przez imprezę, na której zawodnicy skaczą z rampy do wody, lądowanie odbywało się w wodzie. Tam zrobiłem pierwsze zdjęcia sportowe. To fotografowanie na pograniczu niebezpieczeństwa, gdzieś, gdzie musisz wychylić aparat, dostać z łokcia albo w głowę, powiedziałem, że to jest lepsze niż chodzenie ze statywem po mieście - wspomina Łukasz Nazdraczew.

Nazdraczew wie, że aby zrobić dobre zdjęcie, trzeba poświęcić temu sporo czasu. Jak sam podkreśla, gdyby wychodził z wydarzenia po dwudziestu minutach, to byłby najgorszym fotografem na świecie. O jego profesjonalizmie wspominają także zawodnicy, z którymi ustala wiele szczegółów technicznych przed wykonaniem zdjęć.

Fotografia ekstremalna - niebezpieczna pasja

Zawód fotografa sportowego, a w dodatku przy tak ekstremalnych dyscyplinach, wiąże się ze sporym niebezpieczeństwem. Szczególnie, że Łukasz Nazdraczew jest zwolennikiem bycia w samym centrum wydarzeń. Wielokrotnie był poobijany, a niebezpieczne sytuacje są dla niego czymś normlanym.

- Świat, który pokazuję to jest świat, którego nie może doświadczyć przeciętny człowiek. To świat widziany z piętnastu centymetrów przed kołem motocykla, który leci w twoją stronę, niekontrolowany, bo wystrzelił zawodnikowi spod tyłka. Ten, który za barierką tego nie widzi - relacjonuje fotograf.

Łukasz Nazdraczew ma w sobie ogromną pokorę. Rzadko jest zadowolony ze swoich zdjęć i stara się wykorzystać wszystkie okazje, żeby zrobić takie, które spełni jego oczekiwania.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Reporter: A. Gdula, P. Kiliański

Pozostałe wiadomości