"Robię wszystko, co mogę, by być mistrzem świata".
Leszek Naziemiec to niezwykły sportowiec. Mężczyzna uprawia i zapoczątkował w Polsce tzw. dzikie pływanie. Na czym ono polega? Czy to sport dla każdego? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym materiale.
Kasia Chorążkiewicz i Piotr Pacewicz prowadzą spokojne życie na łonie natury. Bliski kontakt z przyrodą okazał się dla nich przepustką do odnalezienia poczucia spełnienia i realizowania sportowych pasji.
Sporty ekstremalne wymagają odpowiedniego przygotowania i dużej odwagi, a jednocześnie stanowią źródło wielkiej satysfakcji. Przekonał się o tym chorujący na sklerodermię Staszek Żukowski, który miał szansę spełnić marzenie o skoku ze spadochronem. W Dzień Dobry TVN uczestnik konkursu #ExtremalnieInspiruje i Helena Szczuka z Fundacji Avalon opowiedzieli o zmianie postrzegania osób z niepełnosprawnościami poprzez promocję rozmaitych aktywności.
Opowieści o tragicznych wypadkach podczas skoku i rażących niedopatrzeniach instruktorów nie mają dziś wiele wspólnego z rzeczywistością. Nie oznacza to oczywiście, że do skoku nie należy podchodzić z rozwagą.
"Najtrudniejsze jest to, żeby przełamać swoje bariery".
Kamil Tobiasz i Oskar Opatowski to jedni z najlepszych w Polsce ulicznych akrobatów. Przeskoczenie muru czy barierki, wskoczenie na dach lub ominięcie wysokiego krawężnika nie stanowi dla nich najmniejszego problemu. Z pasją pokonują przeszkody w przestrzeni miejskiej. Od czego zaczęła się ich pasja?
W Dzień Dobry Wakacje wyjątkowy gość Krystian Kowalewski opowiedział o swojej przygodzie z nietypową dyscypliną sportu. Najlepszy freerunner na świecie wyjaśnił na czym polega ta mało popularna aktywność i jak wyglądały potyczki zawodników podczas międzynarodowego konkursu Red Bull Art of Motion.
Łukasz Nazdraczew jest fotografem ekstremalnym. Koledzy po fachu mówią, że ma talent, bierze aparat i po prostu robi dobre zdjęcie. O swojej pasji opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Sporty ekstremalne cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Wymagają nie tylko doskonałej kondycji fizycznej, ale także odwagi, która motywuje nas do podjęcia ryzykownego wyzwania. Miłośnicy mocnych wrażeń, których nie zraża zimna woda i niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą rwący nurt rzeki, powinni spróbować swoich sił w raftingu. Dostarczający niezapomnianych emocji spływ pontonem, choć niełatwy do zrealizowania w Polsce, budzi coraz większe zainteresowanie.
Marcin Tomaszewski, członek Kadry Narodowej Polski w Alpinizmie Wysokogórskim, to jeden z najlepszych na świecie wspinaczy ścianowych. Wyzwaniem dla niego jest nie samo zdobycie szczytu, a wejście najtrudniejszą drogą. Wytyczył wiele nowych, odkrył wraz z przyjaciółmi nieznane pasmo górskie na Grenlandii. Co daje mu wspinanie?
Mogłoby się wydawać, że jazda na motorze to typowo męski sport. Tymczasem 11-letnia Tosia Rogalska pokazuje, że także dziewczynki mogą jeździć i odnosić ogromne sukcesy. Jak zaczęła się jej przygoda ze sportem motorowym?
Do 2023 r. w Arabii Saudyjskiej powstanie najwyższy, najdłuższy i najszybszy rollercoaster na świecie, który ma osiągać prędkość 250 km/h. W Polsce działają już parki rozrywki z prawdziwymi "kolejkami górskimi" i pojawia się coraz więcej fanów takich miejsc. Co skłania ludzi do korzystania z takiej formy rozrywki? I co jest w niej szczególnie pociągającego? O fenomenie rollercoasterów opowiedzieli nam Piotr Wiecha, ich miłośnik i Szymon Kukanow, psycholog.
Miłość w przestworzach. Paulina i Sebastian to zawodowi piloci, których połączyła pasja. Natomiast Olimpia i Maciej to skoczkowie z przeogromnym apetytem na życie. Oni śmiało mogą śpiewać "Love is in the air"! Poznajcie te iście ekstremalne pary, dla których nie ma rzeczy niemożliwych.
Maja Kuczyńska to 20-letnia mistrzyni sportów ekstremalnych. Dyscypliny, którymi się pasjonuje to: indoor skydiving i skydiving, czyli widowiskowe akrobacje w tunelu aerodynamicznym i skoki ze spadochronem. Co skłoniło młodą zawodniczkę do takich aktywności?
Andrzej i Bartek Bargiel wyruszyli na K2, żeby ... zjechać na nartach z drugiego, pod względem wysokości, szczytu na Ziemi! Nie przypuszczali, że ich wyprawa przybierze taki obrót. Okazało się, że dzięki dronowi, który miał dokumentować zjazd, pomogli uratować 65-letni ego brytyjskiego himalaistę - Ricka Allena. Jak do tego doszło i na kiedy planują zjazd z K2? Zobaczcie!
Wiktor Zemanek, Marcin Gmerek i Bartłomiej Polak mówią o sobie, że są nowoczesnymi drwalami. Pochodzą z Bielska-Białej i na co dzień zajmują się budowaniem górskich tras rowerowych. Jak wygląda ich praca? Dlaczego wolą wysiłek fizyczny od pracy w biurowcu? Jak ze swoją niszową ofertą docierają do klientów? W Dzień Dobry TVN powiedzieli o pracy, która jest jednocześnie ich pasją.
Sporty ekstremalne są wtedy, kiedy: "Jest to ryzyko, że się można skaleczyć". W naszym studiu, uzależnieni od adrenaliny i endorfin: Darek Kuźniak, Alan Andersz i Maja Ważniewic. Skąd bierze się w nich potrzeba uprawiania sportów ekstremalnych? Jak czują się w momencie kiedy podejmują kolejne wyzwanie, a jak chwilę potem, kiedy emocje opadają?
Narimah Samat jest fanką mocnych doznań. W czasie studiów wzięła udział w programie, w którym musiała zjeść żywą ośmiornicę. Wygrała, a pieniądze przeznaczyła na studia i dom dla jej rodziny. Po ukończeniu edukacji zakochała się w off-roadzie i założyła firmę, która zajmuje się między innymi organizacją ekstremalnych rajdów samochodowych i rowerowych. Czy religia faktycznie ją ogranicza? W Dzień Dobry TVN materiał prosto z malezyjskiej dżungli.
Anna Kalczyńska opuściła studio na Marszałkowskiej, aby przeżyć ekstremalną przygodę za kółkiem. Czy porzuci Dzień Dobry TVN dla toru?
Nasza reporterka postanowiła spróbować Dirt Jumpingu! W tajniki tego sportu wprowadził ją Szymon "Szaman" Godziek: "Najlepiej znaleźć sobie taki basen z gąbkami i upadać do niego ... bo to nie boli. Jeśli ktoś nie ma, tak jak ja z bratem nie mieliśmy na początku ... upadaliśmy sobie na ziemię, czasami kończyło się to źle".
Krzysztof Dąbrowski na co dzień pracuje jako ginekolog. Po godzinach uprawia sporty ekstremalne. Co mu to daje? Co o pasji Krzysztofa sądzi jego żona?
Po udziale w Agencie Dominika Tajner-Wiśniewska, dla podtrzymania adrenaliny na wysokim poziomie, postanowiła usiąść za sterami samolotu. W Dzień Dobry TVN menadżerka grupy Ich Troje powiedziała o swoim zamiłowaniu do sportów ekstremalnych. Co teraz planuje?
Gościem Dzień Dobry Wakacje był Andrzej Bargiel, który w lipcu tego roku zjechał na nartach ze szczytu Braod Peak, który ma ponad 8 tys. metrów. Ile czasu trwał zjazd z Braod Peak? Co było wówczas najtrudniejsze? Czy zjechałby ponownie?
Tym razem Agnieszka Rylik postanowiła spróbować czegoś naprawdę ekstremalnego! Landkiting to sport polegający na wykonywaniu ewolucji na deskorolce przy czym osoba znajdująca się na niej przyczepiona jest jednocześnie do dużego latawca, który wynosi zawodnika na kilka metrów nad ziemię!
Grupa przyjaciół postawiła na wypoczynek ekstremalny. Marcin Kozerawski, Jakub Dziegielewski, Marcin Kruk i Patryk Kruk odwiedzili Cat Island na Wyspach Bahama. Nurkowali tam z rekinami. Jak obchodzić się z tymi morskimi drapieżcami? Dlaczego należy patrzeć rekinowi prosto w oczy? Dlaczego mężczyźni nie nurkowali w klatce? O wrażeniach z ekstremalnych wakacji opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.
Jest przewodnikiem wysokogórskim, właśnie wrócił z wyprawy na górę Mc Kinley na Alasce, poza wspinaczką jego pasją jest także bieganie w maratonach. O ekstremalnych przygodach i potrzebie adrenaliny rozmawialiśmy z Pawłem Kunachowiczem.
Po tragicznym wypadku Jarosław Wałęsa publicznie zadeklarował: „Na motor nie wsiądę, bo boję się mojej dziewczyny”. W studiu Dzień Dobry TVN z mistrzynią kolarstwa górskiego Mają Włoszczowską, pilotem rajdowym Przemysławem Zawadą i partnerem Mai, kierowcą rajdowym Krzysztofem Hołowczycem oraz z psycholog Tatianą Ostaszewską-Mosak, rozmawialiśmy o tym, jak pogodzić się z niebezpiecznymi i ekstremalnymi pasjami swojego partnera. Czy można przekonać swoich najbliższych, by nie ryzykowali życia dla odrobiny adrenaliny?