Styl życia

Lip­stick on collarbone chal­len­ge, czyli kontrowersyjny test na szczupłość

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
thesun.co.uk
Kobieta przeglądająca się w lustrze.

Media społecznościowe z założenia powinny być narzędziem komunikacji oraz bogatym źródłem inspiracji. Zdarza się, że ich potencjał wykorzystywany jest także do popularyzowania rozmaitych wyzwań. Lip­stick on collarbone chal­len­ge jest tego najlepszym przykładem. Kontrowersyjny trend cieszy się dużą popularnością w Azji. Młode kobiety wykorzystują go jako narzędzie potwierdzające atrakcyjność, nie zdając sobie sprawy ze szkodliwości tego rodzaju praktyk.

Lip­stick on collarbone chal­len­ge - na czym polega wyzwanie?

W serwisach społecznościowych nie brakuje niezwykle inspirujących, ale i kontrowersyjnych treści. Lip­stick on collarbone chal­len­ge z całą pewnością należy do tej drugiej grupy. Wyzwanie zachęcające do przeprowadzenia testu na szczupłość za pomocą szminki cieszy się uznaniem wielu młodych kobiet, a jednocześnie nosi znamiona groźnej praktyki.

Jak dbać o skórę?

10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
wideo 2/5

Osoby podążające za trendem pró­bu­ją usta­wić na swoich obojczykach pomadkę w po­zy­cji pio­no­wej. Zdjęcia i filmy upamiętniające ten wyczyn mają być dowodem na nietęgość sylwetki. W sieci pojawiło się wiele tego rodzaju postów.

Lip­stick on collarbone chal­len­ge - kontrowersyjny trend

Wyzwanie zapoczątkowała chińska ak­tor­ka Chen Shu. Opublikowane przez nią nagranie zostało obej­rzane po­nad 200 mln ra­zy w cią­gu za­le­d­wie 24 go­dzin. Gwiazda azjatyckiego kina stała się wzorem do naśladowania dla wielu internautek, w tym także nastolatek. Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że popularyzacja takich praktyk jest niezwykle szkodliwa i niesie za sobą poważne konsekwencje.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: thesun.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: OsakaWayne Studios/Getty Images/Instagram

Pozostałe wiadomości