TikTok banuje niebezpieczne "mleczne wyzwanie". Użytkownicy musieli skorzystać z pomocy ortopedycznej

Westend61/Getty Images
Westend61/Getty Images
TikTok zablokował trend "milk crate challenge", czyli "mleczne wyzwanie". W wydanym oświadczeniu przeczytamy, że nagłaśniało ono niebezpieczną aktywność. Na czym polegała?

Co jakiś czas w mediach społecznościowych pojawiają się coraz to kreatywniejsze wyzwania. Sęk w tym, że niektóre z nich zagrażają zdrowiu, a nawet życiu użytkowników, którzy próbują je wykonać. Jednym z nich jest właśnie - "milk crate challenge".

"Milk crate challenge" – na czym polega?

"Milk create challenge" viralowo roznosiło się na TikToku. Wyzwanie to polega na zbudowaniu ze skrzynek (niekoniecznie po mleku) wysokiej piramidy i próby wspięcia się po niej jak po schodach. Przekroczenie odbywa się pod okiem kamery.

Trend okazał się na tyle niebezpieczny dla osób podejmujących wyzwanie, że TikTok zabronił publikacji nagrań. Jak podały zagraniczne media, niektórym nastoletnim użytkownikom trzeba było udzielić specjalistycznej pomocy ortopedycznej.

TikTok banuje "milk crate challenge"

Administracja TikToka wydała oświadczenie, w którym dokładnie wyjaśniła, dlaczego zdecydowała się na tak radykalne kroki.

TikTok zabrania treści promujących lub gloryfikujących niebezpieczne działania, a my usuwamy filmy i przekierowujemy wyszukiwania do naszych wytycznych dla społeczności, aby zniechęcić do takich treści. Zachęcamy wszystkich do zachowania ostrożności w swoim zachowaniu, zarówno w Internecie, jak i poza nim

- czytamy.

TikTok to platforma, na której udostępniane są krótkie filmiki nagrywane za pomocą urządzeń mobilnych. Szacuje się, że aplikacja posiada 3 mld użytkowników na całym świecie.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Siostra z Tik Toka

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: wirtualnemedia.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości