Styl życia

Bliźniaczki odnalazły się po 49 latach. "Dzielił nas jeden, trzyklatkowy blok"

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Bliźniaczki odnalazły się po 49 latach
Bliźniaczki odnalazły się po 49 latach Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Lidia Folaron i Elżbieta Pankiewicz, to siostry bliźniaczki, które przez wiele lat nie wiedziały o swoim istnieniu. Obie zostały adoptowane i do tej pory nie wiedzą, co stało się z biologicznymi rodzicami. Po 49 latach panie w końcu na siebie trafiły. Jak się okazało, dzielił je zaledwie jeden blok. Kiedy i w jaki sposób się o sobie dowiedziały?

Lidia Folaron i Elżbieta Pankiewicz - rozdzielone bliźniaczki

Pierwsza o tym, że ma siostrę bliźniaczkę, dowiedziała się Lidia. W lipcu 2020 roku, kiedy odeszła adopcyjna mama, kobieta usłyszała, że ma rodzeństwo – brata i siostrę, choć całe życie myślała, że jest jedynaczką. Postanowiła więc odszukać krewnych. Zamieściła w mediach społecznościowych ogłoszenie.

- Dowiedziałam się od mojego kuzyna i dużo osób mnie motywowało, żeby napisać post i szukać. Wzięłam się za to. Pomogła mi moja przyjaciółka i się udało. Nikt nie był pewny czy siostra będzie chciała kontaktu, czy mieszka w Polsce - powiedziała Lidia.

Po jakimś czasie na ogłoszenie odpowiedziała Elżbieta. Jak się okazało, siostry mieszkały w tym samym mieście i to bardzo blisko siebie. - Dzielił nas jeden, trzyklatkowy blok. To 200-300 metrów, nie więcej - powiedziała Ela. Przez lata mijały się na podwórku, chodziły do jednej szkoły, były nawet ze sobą mylone, ale nigdy nie spodziewały się, że mogą być ze sobą spokrewnione.

Jako niemowlaki zostałyśmy rozdzielone i ta więź gdzieś uciekła. Wiedziałam, że mam siostrę, ale nie bliźniaczkę. Później gdzieś to uciekło, człowiek miał swoją rodzinę, był zajęty innymi rzeczami. Mnie zaczęła szukać Lidka

Bliźniaczki odnalazły też brata, jednak nie utrzymują z nim kontaktu.

Pierwsze spotkanie – jak wyglądało?

Gdy bliźniaczki po raz pierwszy się spotkały, czuły, jakby znały się od zawsze. Wkrótce potem poznały swoje rodziny, a teraz spędzają wspólnie święta i ważne uroczystości. - Pierwsze spotkanie… było normalnie, miałam poczucie, jakbyśmy się znały. Dwa lata temu spotkałyśmy się pierwszy raz na urodziny - dodały bliźniaczki.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości