Styl życia

Filmy, które trafiają prosto w serce. Anna Wendzikowska z przeglądem komedii romantycznych

Styl życia

Aktualizacja:

Komedie romantyczne – każdy ogląda, ale nie każdy się przyznaje. Często ckliwe, wzruszające, ale także zabawne. Anna Wendzikowska przygotowała przegląd tych mniej znanych. Co warto obejrzeć w weekend?

W świecie komedii romantycznych

"Notting Hill", "Cztery Wesela i Pogrzeb", "Bridget Jones", "To właśnie miłość" – to komedie romantyczne, który każdy zna i większość uwielbia. Filmów z tego gatunku jest jednak znacznie więcej. Jest sporo produkcji, które nie są tak bardzo znane, ale to wcale nie oznacza, że są gorsze. Anna Wendzikowska, w cotygodniowym przeglądzie filmowym, postanowiła przedstawić mniej popularne komedie romantyczne.

Zaczęłam szukać takich, które byłyby dobrze oceniane przez krytyków, ale powiem wam, że to nie jest takie proste, bo okazuje się, że romantyczne komedie, chociaż wszyscy je uwielbiamy, nie mają za dobrych recenzji

- tłumaczy dziennikarka.

Anna Wendzikowska poleca komedie romantyczne

Ania Wendzikowska nie byłaby jednak sobą, gdyby nie znalazła filmów wartych uwagi i godnych polecenia. Do jakich tytułów sięgnęła? Na piątkowy wieczór idealnie sprawdzi się komedia romantyczna "Zakazany Owoc" – debiut reżyserski Edwarda Nortona. To historia dwóch przyjaciół, którzy w dzieciństwie mieli koleżankę, w której byli zakochani - Ona powraca do ich życia, kiedy są dorośli. Jeden z nich został księdzem, drugi rabinem, wciąż są najlepszymi przyjaciółmi. Znowu się w niej zakochują, już jako dorośli mężczyźni. Jeden może, drugi nie może – mówi dziennikarka.

Kolejną propozycją jest "Pamiętnik pozytywnego myślenia" - film, za który Jennifer Lawrence dostała Oscara. Historia o dwóch osobach, które są emocjonalnie niestabilne, na granicy załamania nerwowego. Spotykają się, jednak ich relacja nigdy nie powinna się rozwinąć, a jednak...

"Last but not least" - jak mówią nasi brytyjscy przyjaciele - film "Czas na miłość" to historia chłopaka, który dowiaduje się od swojego ojca, że wszyscy mężczyźni w jego rodzinie mogą podróżować w czasie. Postanawia użyć tego, żeby znaleźć miłość. Jaki będzie finał tej opowieści? Żeby się przekonać, musicie obejrzeć film!

Zobacz też:

Znani aktorzy w roli prezydentów. Filmowy przegląd Anny Wendzikowskiej

"Świąt nie będzie", "Wigilijne show" i... "Szklana pułapka". Jakie świąteczne filmy poleca Ania Wendzikowska?

Niezwykła wizja przyszłości w filmach z przeszłości. Co przewidzieli reżyserzy?

Autor: Anna Korytowska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości