Styl życia

Katarzyna Kolenda-Zaleska wspomina debiut w TVN. "To jest najfajniejszy kawał mojego życia"

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Fundacja TVN pomaga od wielu lat
Fundacja TVN pomaga od wielu lat Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

W tym roku stacja TVN obchodzi 25-lecie. Z tej okazji wraz z dziennikarzami wspominamy, jak wyglądały początki. O debiucie telewizyjnym i roli prezesa Fundacji TVN opowiedziała nam Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Katarzyna Kolenda-Zaleska - praca w TVN

Rok 1997, to właśnie wtedy startuje nowa stacja, która oferuje zarówno programy rozrywkowe, najświeższe newsy, jak i ciekawe filmy. Do firmy dołączają znani dziennikarze, ale też osoby zaczynające pracę w mediach. Wśród nich pojawiają się Monika Olejnik, Olivier Janiak, Ewa Drzyzga, a nieco później także Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Jestem w stacji od 19 lat, prawie od początku, to jest najfajniejszy kawał mojego życia. Pamiętam, że jak przyszłam do TVN24, a potem do TVN, to czułam, że jestem w wolnym miejscu, gdzie nie ma żadnych nacisków. To, co jest najważniejsze to właśnie to, żeby tę wolność pokazywać na ekranie

Katarzyna Kolenda-Zaleska podkreśliła także istotę dziennikarstwa. Jak przyznała, to często kwestia wyboru, co jest ważniejsze, który cytat wybrać.

- To jest umiejętność, którą się nabywa przez wiele lat. Przez 25 lat codziennie obywały się kolegia Faktów, choć był moment, gdy Fakty nie pojawiły się na antenie. Nie ukazały się jeden raz, kiedy walczyliśmy o wolność słowa i naszą wolność – podkreśliła.

Katarzyna Kolenda-Zaleska – prezes Fundacji TVN

W kwietniu 2016 roku dziennikarka zastąpiła Bożenę Walter na stanowisku prezesa Fundacji TVN.

- Kiedy dostałam tę propozycję, byłam bardzo zaskoczona. Trochę trwało, zanim dałam się przekonać, ale siła argumentów była duża. Łączenie dziennikarstwa i funkcji prezesa to jest przyjemność. Pracujemy w jednym budynku, jest wspaniały zespół. Rozumiemy się bez słów. Sądząc po ostatnim projekcie, czyli Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży możemy też być z siebie dumni. Zawsze apeluję o wsparcie, bo ta budowa jest dla nas bardzo ważna, a przede wszystkim dla dzieciaków - dodała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości