Pracowniczka IT, kierowniczka zespołu, monitorka badań klinicznych - amatorki wodnego sportu, jakim jest syrening, reprezentują różne profesje. Łączy je jednak miłość do baśniowych postaci. Nina Witek, projektantka syrenich ogonów, opowiedziała o swojej pasji, którą dzieli z grupą koleżanek. Czym jest syrening?
Spełniają marzenie z baśni
Lśniące, we wzory, z płetwami lub bez – syrenie ogony projektowane przez Ninę Witek zachwycają fakturą i pomysłowością. Dziewczyna tworzy płetwy na zamówienie, które pozwalają każdemu, kto marzy o podwodnych przygodach, choć na chwilę zamienić się w baśniową postać. Bohaterka reportażu zaczęła szyć wodne kostiumy inspirowane naturą, gdy była na urlopie macierzyńskim, a jej pomysł szybko spotkał się z zainteresowaniem – zarówno w Europie, jak i w Azji.
- Marzyło mi się zrobić takie ogony, które będą takie trochę horrorowe. [...] Inspirowane złymi postaciami, żeby nie tylko robić ogony, które są piękne, księżniczkowe i bajkowe – tłumaczy projektantka.
Na czym polega syrening?
Syrening, bo tak nazywa się pasja nie tylko Niny Witek, ale i grupy jej koleżanek, pojawił się w Polsce stosunkowo niedawno. Polega na wcielaniu się w baśniową postać: pływaniu pod wodą w kostiumie syreny oraz pozowaniu do zdjęć. Dziewczyny, które są zaangażowane w to niecodzienne hobby, podkreślają, że sport daje im dużo radości, podkreśla ich kobiecość i pozwala oderwać się od codziennych obowiązków. Pod wodą "zmieniają się" w syreny, co je bardzo relaksuje i dodaje pewności siebie.
- Ogon dla syreny jest taką duszą, tylko że na zewnątrz. Jak zakładamy ten ogon to od razu pojawia się uśmiech - dodała Nadia Dębiec, instruktorka syreningu.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Wchodzą do wody o temperaturze poniżej 5 st. C. Są mistrzami w pływaniu lodowym
- Dlaczego warto trenować pływanie synchroniczne? "Przychodzisz tutaj po to, żeby stać się sportowcem"
- Została syreną! Ta kobieta w wodzie czuje się lepiej niż na lądzie
Autor: Zofia Wierzcholska
Reporter: Alicja Myśliwiec
Źródło zdjęcia głównego: DDTVN