Sport i fitness

Dlaczego warto trenować pływanie synchroniczne? "Przychodzisz tutaj po to, żeby stać się sportowcem"

Sport i fitness

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Natalia Górska
Mama i córka pod wodą
Mama i córka pod wodąDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Pływanie synchroniczne nie bez przyczyny określane jest mianem wodnego baletu. To wyjątkowa dyscyplina sportu, która łączy w sobie elementy gimnastyki i tańca. W Dzień Dobry TVN o jej licznych zaletach opowiedziały Larysa Barton i jej córka Antosia.

Pływanie synchroniczne - dla kogo?

Pływanie synchroniczne to sport, w którym doskonale odnajdują się kobiety. Nie dziwi zatem fakt, że Larysa Barton i jej córka Antosia postanowiły rozpocząć przygodę z tą niezwykłą dyscypliną. Regularne treningi w wodzie to dla mamy i jej kilkuletniej pociechy nie lada atrakcja.

- To wszystko zaczęło się w czasie pandemii. Byliśmy zamknięci, szukaliśmy dla siebie czegoś nowego, ciekawego - wyjaśniła początkująca pływaczka synchroniczna.

Pływanie synchroniczne - na czym polega?

Naukę pływania synchronicznego można rozpocząć w każdym wieku. To wprost idealna propozycja dla osób, które nie boją się wody i wyrażają gotowość zmierzenia się z wyjątkowym wyzwaniem. Nieprzeciętna dyscyplina sportu wymaga co prawda siły, gibkości i gracji, ale wszystkie te atuty można w sobie odkryć dzięki regularnym wizytom na basenie.

- Cała nasza działalność polega na tym, żeby otworzyć pływanie synchroniczne dla osób, które chcą uprawiać je rekreacyjnie (...). Przychodzisz tutaj po to, żeby stać się poniekąd sportowcem. Wystarczy, że potrafisz pływać - zapewniła doświadczona trenerka pływania synchronicznego, Magdalena Kalinowska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Natalia Górska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości