Michał Leksiński stanął na dachu Antarktydy. Już planuje kolejną wspinaczkę

Michał Leksiński
Źródło: Dzień Dobry TVN
Stanął na dachu Antarktydy
Stanął na dachu Antarktydy
"Po męsku" Maciej Stuhr
"Po męsku" Maciej Stuhr
Tomasz Kuczyński w Po męsku
Tomasz Kuczyński w Po męsku
PO MĘSKU. Tomasz Karolak
PO MĘSKU. Tomasz Karolak
PO MĘSKU. Ryszard Cebula
PO MĘSKU. Ryszard Cebula
PO MĘSKU. Adrian Kostera
PO MĘSKU. Adrian Kostera
PO MĘSKU. Paweł Nowak, część 1
PO MĘSKU. Paweł Nowak, część 1
PO MĘSKU. Dr Tomasz Karauda
PO MĘSKU. Dr Tomasz Karauda
Po męsku. Krzysztof Miruć
Po męsku. Krzysztof Miruć
PO MESKU. Akop Szostak
PO MESKU. Akop Szostak
PO MĘSKU. Robert Motyka
PO MĘSKU. Robert Motyka

Michał Leksiński rok temu, na 19 godzin przed wylotem na Antarktydę, dowiedział się, że nie będzie mógł rozpocząć wyprawy ze względu na pozytywny test na COVID-19. Jak mówi, wówczas "osunął mu się świat". Rok później, 3 stycznia 2023 roku podróżnik wszedł na wymarzony szczyt, na dach Antarktydy.

Zdobył dach Antarktydy

Michał Leksiński jest podróżnikiem i ponad rok temu miał wyruszyć na szczyt Antarktydy. Niestety wówczas powstrzymał go koronawirus, co było dla mężczyzny dotkliwym przeżyciem. - Musiałem też ogłosić to publicznie, że nie jadę i powiedziałem 3 stycznia 2022 roku, że tu miało być zdjęcie z lotniska, a jest film z domu, że ta wyprawa nie dochodzi do skutku. Rok później, co do dnia, 3 stycznia 2023 roku stanąłem na szczycie Masywu Vinsona, dachu Antarktydy z flagą fundacji Happy Kids - relacjonował Leksiński.

Dla podróżnika jest to siódmy z dziewięciu szczytów Korony Ziemi, które zdobył. Czeka go też powtórka z Alaski, na którą rusza z zespołem 7 czerwca. Michał Leksiński chce ponownie wspiąć się na ten szczyt, ponieważ za pierwszym razem złapała go burza śnieżna i kiedy brakowało zaledwie 60 metrów, musiał zejść. W przyszłym roku natomiast chce wyruszyć na Mount Everest.

Wędruje z fundacją Happy Kids

Już od siedmiu lat Michałowi Leksińskiemu w wyprawach towarzyszą mentalnie podopieczni fundacji Happy Kids. - Metafizycznie towarzyszą mi z flagą, na której się podpisali. Natomiast te działania razem łączymy, żeby zdobywać dla nich pomoc finansową, żeby skupiać na nich uwagę - tłumaczył podróżnik.

Celem wyprawy na Antarktydę było zbudowanie Domu Pomocy Społecznej, w którym schronienie mogą znaleźć osoby opuszczające pieczę zastępczą. - Chodziło o to, żeby stworzyć im trochę lepsze warunki i już wiadomo, że to się powiedzie, że zgromadziła się grupa firm, ale też wiele zbiórek, dzięki, którym ten dom powstanie w czerwcu i ośmiu podopiecznych tam zamieszka - wyjaśnił Leksiński.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości