Hobby

Dziennikarz TVN24 w stanie nieważkości. "Unosisz się i każda komórka w twoim ciele krzyczy"

Hobby

Autor:
Oskar
Netkowski
Jak to jest być w stanie nieważkości?
Jak to jest być w stanie nieważkości?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Co łączy Toma Hanksa, Toma Cruise'a i Stephena Hawkinga? Wszyscy z nich mieli okazję odczuć, czym jest stan nieważkości. Ostatnio do tej grupy dołączył Hubert Kijek, który jako jeden z pierwszych dziennikarzy w Polsce, wsiadł na pokład samolotu ZERO-G i odbył lot paraboliczny. W Dzień Dobry TVN opowiedział o swoim doświadczeniu.

Dziennikarz TVN24 o współpracy z ESA

Z samolotu, którym poleciał dziennikarz TVN24 BiS, korzysta Europejska Agencja Kosmiczna (ESA), która we francuskim Bordeaux prowadzi treningi astronautów i bada wpływ nieważkości na działanie ludzkiego organizmu oraz urządzeń projektowanych do zadań w kosmosie.

- Starałem się od roku, to nie było łatwe. Wysyłałem maile do Europejskiej Agencji Kosmicznej i niestety zbywali mnie. Ale kilka miesięcy temu zorganizowaliśmy akcję Granice Kosmosu i wysłaliśmy balon stratosferyczny na wysokość ponad 40 km i ujrzeliśmy krzywiznę Ziemi. Wysłaliśmy im to nagranie, a oni odpisali, że się nadaję i mogę lecieć do Bordo - opowiadał Hubert Kijek.

Jak to jest być w stanie nieważkości?

Hubert Kijek na własnej skórze odczuł, co to stan nieważkości. Choć po takim doświadczeniu może brakować słów, opowiedział o swoich emocjach. - To jest coś magicznego. Unosisz się i każda komórka w twoim ciele krzyczy, że to fantastyczna chwila. Nie wiem, jak zachowuje się dziecko w brzuchu matki, ale porównałbym to do czegoś takiego - mówił dziennikarz.

- Cały lot, ta chwila, unosisz się, latają krople wody, naukowcy przeprowadzają badania, które mogą zmienić naukę - dodał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości