wszechświat

    wszechświat

    Warstwa ozonowa znajduje się w stratosferze i chroni nas przed promieniowaniem ultrafioletowym. Skutki niszczenia warstwy ozonowej wciąż się pogłębiają, a do najpoważniejszych należy dziura ozonowa. Jak chronić warstwę ozonową?

    "Jeśli odwołamy się do wyobraźni, wszytko można wytłumaczyć" powiedział w Dzień Dobry TVN Christophe Galfard. Naukowiec jest uczniem Stephena Hawkinga. W tym miesiącu premierę miała jego książka "Wszechświat w twojej dłoni", w której w prosty sposób tłumaczy działanie wszystkiego, co nas otacza. Czy funkcjonowanie Wszechświata można wytłumaczyć osobie, która nie wie nic o fizyce, chemii, biologii, astronomii i matematyce? Jak czulibyśmy się w czarnej dziurze? Jak poznał Stephena Hawkinga?

    O kosmitach i życiu pozaziemskim, z Anną Senkarą rozmawiali: Jake Gyllenhaal i Rebecca Ferguson. Jak udało im się stworzyć tak realistyczny obraz kosmosu w filmie "Life"? Czy ich zdaniem, gdzieś we wszechświecie, istnieje obca cywilizacja?

    Z zawodu jest elektrykiem, który lubi... patrzeć w gwiazdy i marzyć. Mówi o sobie, że jest właścicielem całego wszechświata. Gwiazdy sprzedaje po blisko 50 dolarów, 100 planet po 100 dolarów, a czarną dziurę za 13 milionów dolarów. Ma orzeczenie norweskiego sądu, że to co robi, czyli sprzedaż kosmosu w kawałkach, jest całkowicie legalna. Dorota Wellman rozmawiała z Mariuszem Białkiem, sprzedawcą gwiazd. Kto z Was chciałby dostać w prezencie gwiazdkę z nieba? :)