Styl życia

Grupa morsów zdobywa Szyndzielnię w samych szortach. "Takie wyprawy są tylko dla osób zaznajomionych z zimnem"

Styl życia

Aktualizacja:

Górskie morsowanie jest coraz bardziej popularne. Nasza pogodynka Diana Kautz wybrała się w Beskidy, by podziwiać grupę śmiałków, którzy zdecydowali się w szortach zdobyć Szyndzielnię, szczyt w Beskidzie Śląskim o wysokości 1030 m n.p.m. Jak im poszło? Zobaczcie sami.

Morsowanie w górach

6-osobowa grupa mężczyzn z Czechowickiego Klubu Morsów ruszyła zdobyć szczyt w Beskidzie Śląskim. Jak się okazuje, do wypraw często dołączają także panie oraz dzieci. To tylko dowód na to, że górskie morsowanie jest idealnym zajęciem i rozrywką dla osób w każdym wieku.

- Ostatnio z chłopkami spacerowała tutaj 12-latka. Dzieci też są zaciekawione tego typu aktywnościami – powiedziała Diana.

Mężczyźni przyznali także, że morsować może każdy, jednak ważne, aby przed wyprawą dobrze się przygotować i być odpornym na zimno. Na wędrówki grupa morsów zawsze zabiera ze sobą jedną ubraną osobę, która w razie niebezpieczeństwa asekuruje pozostałych.

Zawsze mamy ze sobą kogoś, kto nas wspiera. Dzisiaj jesteśmy wyjątkowo bez takiej osoby. Takie wyprawy są tylko dla osób zaznajomionych z zimnem

– dodali panowie.

Jak wygląda górskie morsowanie?

Górskie morsowanie wymaga odpowiedniego przygotowania. Bardzo ważne, aby przed startem wykonać staranną rozgrzewkę. Tym sposobem pobudzimy krążenie i wprowadzimy nasz organizm w stan gotowości. Co więcej, podczas zdobywania gór, należy cały czas utrzymywać żwawe tempo, by zachować odpowiednią temperaturę ciała.

Diana na trasie złapała się także z grupą morsów i przeprowadziła szybką rozmowę. Mężczyźni ubrani w krótkie spodenki, czapki, rękawiczki i buty zimowe, jednogłośnie przyznali, że bezpieczeństwo podczas wyprawy jest najważniejsze. Każdy z panów ma zatem odpowiedni sprzęt, a w plecaku na wszelki wypadek ciepły strój, koc termiczny, apteczkę i termos z ciepłą herbatą.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Ciało 13-latki znalezione w strumyku. Dziewczynka uciekła z domu dziecka

Małgorzata Kożuchowska padła ofiarą oszustów. "Kochani, nie dajcie się nabrać!"

Jak dbać o buty zimą? Oto sposoby na impregnację obuwia

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Diana Kautz

Pozostałe wiadomości