Styl życia

Pomysł na Dzień Babci: gdzie pójść, co kupić, jakie złożyć życzenia. Kiedy się go obchodzi?

Styl życia

Aktualizacja:
Fot. Oleg Golovnev / EyeEm / Getty ImagesPomysł na Dzień Babci: gdzie pójść, co kupić, jakie złożyć życzenia. Kiedy się go obchodzi?

Pomysł na Dzień Babci nie musi wcale obejmować drogiego prezentu czy niewiarygodnie wielkiego bukietu kwiatów. Czasami dużo lepsze i cenniejsze mogą okazać się samodzielnie wykonane gadżety albo spontaniczny wypad do kina. Na co postawić, jak znaleźć pomysł na prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka?

Pomysł na Dzień Babci powinien być wyjątkowy. Prezent dany z serca, a nie tylko ze względu na tradycję. Relacja dziadkowie – wnukowie jest szczególnie bliska. Warto sprawić, aby prezent tę bliskość podkreślał. Ważne jest też, aby nie zapomnieć, kiedy przypada to święto. Dzień Babci obchodzimy w 2022 roku 21 stycznia, a Dzień Dziadka 22 stycznia.

Pomysł na prezent – Dzień Babci i Dziadka

Pomysły na prezenty na Dzień Babci i Dziadka mogą być wspólne albo zupełnie się różnić. Wynikać to może z rodzaju prezentu, osobowości babci i dziadka, które przecież mogą się różnić. Ważne natomiast jest, że jeśli decydujemy się na osobne prezenty, to nie mogą się one różnić rangą. Bardzo łatwo w ten sposób kogoś urazić. Nie możemy babci dać kwiatka, a dziadka zabrać na przejażdżkę zabytkowym autem. Czasami jesteśmy tak dumni z jednego z pomysłów, że zapominamy o tym, że babcia i dziadek – nawet nieświadomie – będą te swoje prezenty porównywać. Niechcący możemy stworzyć wrażenie, że na jednym z dziadków nam bardzo zależy, a drugi jest nam obojętny. A tego chcemy przecież uniknąć.

Elektrośmieci to nie są zwykłe śmieci
Elektrośmieci to nie są zwykłe śmieci Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Czasami wspólny prezent, szczególnie jeśli dziadkowie tworzą zgraną parę, może okazać się lepszym rozwiązaniem.

Pomysły na prezenty – Dzień Babci

Pomysły na prezent dla babci na Dzień Babci mogą być bardzo zróżnicowane. Od poważnych, bardzo emocjonalnych, po śmieszne i szalone. Natomiast warto, aby oddawały one charakter osoby obdarowywanej. Aktywna sportowo babcia , uprawiająca nordic walking, z pewnością ucieszy się z ciepłej sportowej bluzy, wygodnych butów lub pary nowych, designerskich kijków. Z kolei domatorka ucieszy się na widok świec, oryginalnego wełnianego koca lub ciekawego obrazu. Babcia, która od zawsze była elegantką , doceni nową perłową bransoletkę.

Zobacz wideo: Życzenia na Dzień Babci od Doroty Wellman i Marcina Prokopa

Pewny pomysł na prezent na Dzień Babci

Pomysły na prezenty na Dzień Babci czasami się kończą , a nowe za nic nie chcą przyjść do głowy. W takim przypadku warto skorzystać ze sprawdzonych i w miarę pewnych pomysłów na Dzień Babci . Z pewnością są nimi kwiaty. Na widok okazałego bukietu róż lub innych kwiatów, nikt nie będzie obojętny. Każda babcia z pewnością doceni również wszelkiego rodzaju kompozycje oryginalnych herbat lub kaw. Mało znamy opornych na słodkości, ręcznie robione czekoladki mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, podobnie jak niecodzienny wegański tort.

Pomysły na prezent na Dzień Babci – co od najmłodszych wnuków?

Pomysły na Dzień Dziadka i Babci w przypadku noworodków, niemowląt lub kilkuletnich maluchów zdecydowanie wymagają pomocy mamy malucha. W przypadku nowo narodzonych członków rodziny, doskonałym podarunkiem może okazać się odcisk małej stópki wykonany w masie plastycznej i oprawiony w ramkę. W podobny sposób – z użyciem bezpiecznych farb – można wykonać odcisk, który przypominał będzie niecodzienny obraz. Wszelkiego rodzaju zdjęcia wnuków i wnuczek w ozdobnych ramkach, to zawsze dobre pomysły. Z czasem pojawiają się pierwsze wykonywane przez dzieci laurki, obrazy, rzeźby.

Pomysłowe prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Pomysły na Dzień Dziadka i Babci nie muszą opierać się wyłącznie o zakup prezentu, nowego gadżetu, kolejnego pudełka czekoladek. Dla dziadków zawsze będzie liczyć się przede wszystkim czas spędzony z wnuczętami . Od wnucząt zależy więc wyjątkowe zaplanowanie tego czasu. Babcię lub dziadka można zaprosić na wyjątkową kolację, wziąć do kina albo na spacer do lubianego, acz dawno nieodwiedzanego miejsca. Bardziej rozrywkowych dziadków można zaprosić na wspólny lot balonem lub szybowcem albo jazdę gokartami. W końcu jesteśmy coraz dłużej aktywni, sprawni, gotowi do podejmowania wyzwań. Fajnie, jeśli pomysły na prezenty na Dzień Babci i Dziadka odpowiadają aktywnym dziadkom. Pamiętać tutaj jednak należy o odpowiedzialności: trzeba wziąć pod uwagę stan zdrowia dziadków i ewentualne ryzyko danej wyprawy.

DIY jako pomysł na prezent – Dzień Babci Dziadka

Pomysł na Dzień Babci może zmaterializować się siłą naszych rąk. Prezenty wykonane samodzielnie cenimy dwukrotnie. Raz za sam prezent, dwa – za włożoną w niego pracę. Już dawno rozstaliśmy się z oceną prezentu wyłącznie w kontekście materialnym. Dlatego też samodzielnie wykonany koc, plecionka, ręcznie malowany kubek do kawy albo piękny neon „babcia“ mogą okazać się dużo cenniejszymi prezentami niż cokolwiek innego. Podobnie jak samodzielnie wykonana konfitura, ciasto albo inne słodkości.

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Fot. Oleg Golovnev / EyeEm / Getty Images

Pozostałe wiadomości