Styl życia

Tworzy "brzydkie zabawki". Każda maskotka ma charakter edukacyjny

Styl życia

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Reporter:
Radosław Męczykalski 
Niezłe cacka z lumpeksów ubrań
Niezłe cacka z lumpeksów ubrańDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Dorota Dziak to twórczyni wyjątkowych zabawek dla dzieci. Artystka daje drugie życie pozornie niepotrzebnym materiałom, z których szyje unikatowe maskotki. W Dzień Dobry TVN o kulisach pracy nad tymi pluszakami o nieoczywistej urodzie i zdradziła, skąd zrodził się pomysł na własny biznes: "Nie ma nic złego w byciu brzydkim" – zapewnia Dorota Dziak.

Tworzy "brzydkie" zabawki z ubrań z lumpeksu

Dorota Dziak to była architektka, mama trójki pociech oraz właścicielka niezwykłego biznesu, któremu od roku oddaje niemal każdą wolną chwilę. Bohaterka reportażu Dzień Dobry TVN opowiedziała o Uglytoys by Dorota Dziak, czyli maskotkach, które własnoręcznie tworzy z materiałów znalezionych w lumpeksach.

- Szukam materiałów, które mnie zachwycają [...] W pierwszej kolejności wyprzedają się rzeczy atrakcyjne, a ja szukam tych najmniej atrakcyjnych, które swoje lata świetności mają już za sobą – zapewniała projektantka.

Ekologiczne pluszaki Doroty Dziak

Z używanych ubrań Dorota tworzy "brzydkie zabawki", zaś wypełnienie do nich pozyskuje z resztek, które pozostają przy produkcji kurtek. Nie do końca równo zszyte, wielobarwne, o nierównych kończynach - takie są urocze zabawki Doroty. Właścicielka firmy swoją przygodę z szyciem przytulanek zaczęła 10 lat temu i jak przyznaje – nie miała wcześniej dużego doświadczenia z krawiectwem.

- Te zabawki są upcyklingowe. Każda zabawka ma charakter edukacyjny. Wiem, że pokazuje ludziom, zwłaszcza dzieciom, że niekoniecznie każda rzecz, której nie potrzebujemy, nadaje się prosto do śmietnika. W sposób ciekawy można ją ponownie wykorzystać - tłumaczyła Dorota.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Autor:Zofia Wierzcholska

Reporter: Radosław Męczykalski 

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/ East News

Pozostałe wiadomości