Styl życia

Czy na balkonie można suszyć majtki? Oburzeni sąsiedzi: "Nasz syn powinien dorastać bez takich pokus"

Styl życia

Dzień Dobry TVN

Pranie schnące na balkonie to w polskim krajobrazie częsty widok, zwłaszcza teraz, kiedy robi się coraz cieplej. Czy jednak możemy wywieszać wszystkie elementy garderoby? Na jednym z warszawskich osiedli sporo kontrowersji wywołało suszenie majtek. Zbulwersowana kobieta oskarżyła sąsiadkę, że w ten sposób kusi jej syna.

Majtki na balkonie

Wraz z nastaniem słonecznych dni coraz częściej decydujemy się wywieszać pranie na balkonie. To nie spodobało się jednak mieszkańcom jednego z bloków na Wilanowie, którzy zobaczyli na suszarce majtki sąsiadki. Swoje oburzenie wyrazili na kartce, którą umieścili na klatce schodowej.

- Halo, sąsiadko. Czy mogłabyś w przyszłości nie wywieszać swojej bielizny na balkonie? To jest chrześcijański blok, a nasz syn powinien dorastać bez takich pokus! - napisali zgorszeni widokiem bielizny mieszkańcy.

Lokatorka bloku zdjęcie kartki umieściła w sieci. Fotografia szybko wywołała liczne komentarze.

Suszące się majtki gorszą sąsiadów

Widok schnącej na słońcu bielizny wywołał niemałe zgorszenie i został odebrany jako próba kuszenia nastolatka. Kartka wywieszona na klatce schodowej wiele osób rozbawiła.

- Nie sądziłam, że kiedykolwiek zobaczę coś takiego. Chrześcijański blok? Dobre. Ciekawe, na jakiej zasadzie były przydzielane mieszkania. Coś takiego jak "Chrześcijański Blok" nie istnieje w prawie lokalowym. Nie można pozwolić, aby ktoś narzucał komukolwiek własny światopogląd i bezprawnie się nim podpierał w osiąganiu własnych celów, że to niby wszystko w imię "dobra" większości - komentowali internauci.

Czy wywieszanie prania na balkonie jest zgodne z prawem?

Warto zaznaczyć, że nie istnieje żaden przepis, który zakazywałby wywieszania prania na balkonie.

Osiedle dla wierzących

Okazuje się jednak, że w Polsce powstają osiedla, które można określić mianem "chrześcijańskich". Pomysł na stworzenie takiego miejsca pojawił się w Łomiankach, gdzie informowano o nieruchomości przeznaczonej wyłącznie dla katolików.

- Osiedle dedykowane rodzinom, które łączą wspólne wartości i chęć budowania rodziny oraz jej otoczenia na trwałym fundamencie, jakim jest wiara w Boga - czytamy na stronie dewelopera.

O tej sprawie pisaliśmy w artykule "Zamieszkają tam tylko rodziny wierzące. Pod Warszawą powstaje osiedle katolików".

"Nie!" dla "gaci". W Lubinie będą kary za suszenie prania na balkonie? Prawnicy mówią, że "gaciowego" zakazu nie da się wyegzekwować. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Beata Kozidrak w autobiografii zdradza powody rozwodu. "To były dramatyczne chwile"

10 rocznica ślubu Williama i Kate. Zanim się pobrali, do Middleton przylgnął nieprzyjemny przydomek

Związki w czasie pandemii. "Część z nas tkwi w nich dla dobra dzieci. Nie wolno nam tego robić"

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: e-dziecko.pl

Pozostałe wiadomości