Styl życia

"Polska Holandia" w Chrzypsku Wielkim. Oto piękne dywany kwiatów z tulipanów

Styl życia

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Pogoda na dziś
Pogoda na dziśDzień Dobry TVN
wideo 2/12

W Chrzypsku Wielkim koło Poznania można zobaczyć jedne z największych pól tulipanów w Polsce. Nasza prezenterka pogody Diana Kautz odwiedziła tam Michała Barwińskiego, właściciela gospodarstwa ogrodniczego. W Dzień Dobry TVN opowiedział, w jaki sposób należy dbać o te kwiaty, by jak najdłużej cieszyły nasze oko.

Pole tulipanów w Chrzypsku Wielkim

Prezenterka pogody Dzień Dobry TVN Diana Kautz wraz z kamerą odwiedziła pola tulipanów w wielkopolskim Chrzypsku Wielkim. To właśnie tam można zobaczyć przepiękne, kwiatowe dywany rozciągające się na powierzchnie 5 hektarów. - Są tu chyba wszystkie możliwe kolory, jakie tylko moglibyście sobie zażyczyć - tłumaczy prezenterka.

Jakie kolory tulipanów są najpopularniejsze? Według gospodarza pola w Chrzypsku Wielkim, Michała Barwińskiego moda na odmiany zmienia się praktycznie co roku. Aktualnie najlepiej sprzedają się te w kolorze pudrowego różu.

Jak dbać o tulipany?

Co dzieje się z tymi pięknymi kwiatami nim trafią do naszych wazonów? Jak tłumaczy Michał Barwiński, świeżo zebrane tulipany są umieszczane w specjalnej maszynie, która sortuje i wiąże kwiaty. - Później są składane w pęczki i wkładane do celofanu - tłumaczy właściciel gospodarstwa.

W jaki sposób należy dbać o tulipany, aby jak najdłużej cieszyły nasze oko? - Najważniejsze jest podcinanie i świeża woda - wyjaśnia ekspert. Gospodarz wskazuje, że najbardziej wytrzymałe są odmiany klasyczne.

Michał Barwiński przygotował dla Dzień Dobry TVN niespodziankę. Wraz z pracownikami stworzył logo DDTVN składające się z ponad 100 tysięcy kwiatów. Przygotowania zajęły im 10 godzin, pracowało nad tym około 20 osób.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości