Breaking jako dyscyplina olimpijska. "To jest awans z podwórka na salony"

Tomasz Domański i Dawid Rostkowski
Pierwsza w Polsce federacja breakingu
Źródło: Dzień Dobry TVN

Breaking to rodzaj tańca, który niedługo stanie się dyscypliną olimpijską. Czym się charakteryzuje i co go różni od breakdance? W Dzień Dobry TVN wyjaśniali to Dawid Rostkowski, brązowy medalista Polish Breaking Championship oraz Tomasz Domański, prezes pierwszej Polskiej Federacji Breakingu.

Co to jest breaking?

Breaking to forma tańca. Podczas występu zawodnika zwraca się uwagę na wiele różnych aspektów. - Pod uwagę bierze się m.in. muzykalność, charakter oraz to, co dany tancerz chce przekazać - tłumaczył w rozmowie z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem Tomasz Domański, prezes pierwszej Polskiej Federacji Breakingu.

Przygodę z breakingiem mogą zacząć już bardzo małe dzieci. W ocenie Dawida Rostkowskiego, brązowego medalisty Polish Breaking Championship, ten rodzaj tańca rozwija całe ciało. Podstawy, które zdobywa się podczas treningów, przydadzą się przy uprawianiu każdego innego sportu.

Breaking - jak ocenia się zawodników?

Niezwykły talent i umiejętności osób, które tańczą breaking, dostrzegł Komitet Olimpijski. Zgodnie z jego decyzją breaking - jako dyscyplina sportowa - pojawi się na najbliższej olimpiadzie. - Moim zdaniem to coś niesamowitego. To jest awans z podwórka na salony. Żałuję, że to się stało dopiero teraz - mówił w Dzień Dobry TVN Dawid Rostkowski, brązowy medalista Polish Breaking Championship.

W jaki sposób zawodnicy będą oceniani w czasie zawodów? Czy będą musieli zaprezentować konkretne figury, charakterystyczne dla breakingu? - Mamy pewien kanon, którego się trzymamy. Jednak najważniejsze będą muzykalność oraz oryginalność - podkreślił prezes Tomasz Domański.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Rodzaje i rola błonnika w diecie
Materiał promocyjny

Rodzaje i rola błonnika w diecie