Materiał promocyjny

Bestsellery Empiku 2021 – Nagroda Publiczności. Jak swoją szansę na wygraną oceniają Remigiusz Mróz i Kwiat Jabłoni?

Nagroda Publiczności - bestseller bestsellerów
Źródło: Dzień Dobry TVN
Przed nami gala Bestsellery Empiku 2021. Transmisja już 15 lutego na antenie stacji TVN. W tym roku szanse na statuetki mają m.in. pisarz Remigiusz Mróz oraz zespół Kwiat Jabłoni. Dodatkowo mogą wygrać Nagrodę Publiczności – głosowanie w aplikacji Empik właśnie trwa. Czy spodziewają się wygranej? O tym rozmawialiśmy z nimi w Dzień Dobry TVN.

Bestsellery Empiku 2021

Bestsellery Empiku to największy i najbardziej demokratyczny plebiscyt kulturalny w Polsce –  to odbiorcy wskazują  nominowanych i zwycięzców w 12 kategoriach, wybierając i kupując przez cały rok konkretne nowości książkowe, muzyczne i filmowe. Od tej edycji pojawia się dodatkowa kategoria: Nagroda Publiczności, czyli najgorętsza kulturalna premiera ub. roku w opinii odbiorców. Zwycięzca zostanie wyłoniony spośród wszystkich 60 nominacji w toku głosowania w aplikacji Empik.

Bestsellery Empiku 2021  nagroda publicznosci
Bestsellery Empiku 2021

Szansę na Nagrodę Publiczności ma między innymi autor kryminałów – Remigiusz Mróz, nominowany do Bestsellerów Empiku 2021 w kategorii literatura popularna. Dlaczego - jego zdaniem - kryminały cieszą się tak dużą popularnością?

- To jest trudne pytanie, które zgłębiają nie tylko pisarze, a może bardziej osoby, które zajmują się psychologią. Mnie się wydaje, że wynika to z naszego pędu zbliżenia się trochę do śmierci, ale w taki bezpieczny sposób. [...] Dla mnie to jest coś takiego, jak skok na bungee, [...] nasz umysł dostaje sygnał, że lecimy na dół, jest to pewne obcowanie z potencjalną śmiercią. Wiemy, że wszystko jest ok, nic nam się nie stanie, ale chcemy poczuć, jak to jest zbliżyć się do tej granicy - mówił w Dzień Dobry TVN Remigiusz Mróz.

Czy takie trudne tematy porusza też zespół Kwiat Jabłoni, nominowany do Bestsellerów Empiku 2021 w kategorii pop & rock? - Wydaje mi się, że faktycznie u nas też się zdarzają tematy nieco bardziej trudne. Zdarzają się u nas utwory, które właśnie poruszają kwestie istnienia, tego, jak się czujemy w świecie, czym jest dla nas w ogóle śmierć. I takie tematy też się pojawiają, ale może nie w takiej bezpośredniej formie - przyznał w Dzień Dobry TVN Jacek Sienkiewicz, członek grupy.

Skąd się bierze popularność?

- Kluczową sprawą jest prawdziwość przekazu [...] - podkreślił Remigiusz Mróz. - Żeby nie skupiać się na napisaniu przeboju, napisaniu książki chwytliwe, [...] bo wtedy widz bardzo szybko, łatwo odczuwa, że to nie jest prawdziwe. Prawdziwość jest w cenie - zaznaczyła Kasia Sienkiewicz z zespołu Kwiat Jabłoni.

W tegorocznej edycji Bestselerów Empiku każdy nominowany twórca ma dodatkowo szansę na Nagrodę Publiczności. To nowość. Na swoich faworytów można głosować do 10 lutego poprzez aplikację. Jak to zrobić? - Wystarczy pobrać lub zaktualizować aplikację Empiku i tam w prosty sposób oddać głos - tłumaczył Remigiusz Mróz. Co ważne głosujący, którzy uzasadnią swój wybór mogą wygrać cały dzień za kulisami i na planie produkcji tv 15 lutego – od prób muzycznych do samej gali live. 

Pisarz, choć wielokrotnie był nominowany do Bestselerów Empiku, nie zdobył jeszcze nagrody. Czy w tym roku to się zmieni? Jak ocenia swoje szanse? Dowiecie się tego z dalszej części naszej rozmowy.

Gala Bestselery Empiku 2021 - gdzie i kiedy oglądać

Galę Bestselery Empiku będzie można obejrzeć 15 lutego na antenie stacji TVN. Relacja zza kulis pojawi się także na profilach Empiku w mediach społecznościowych oraz na platformie Empik.com i w aplikacji mobilnej Empik. Na gali wystąpią: Krzysztof Zalewski, sanah, Daria Zawiałow, Artur Rojek, Igo, Anita Lipnicka, Vito Bambino, Julia Wieniawa, Stanisław Soyka, bracia Kacperczyk i Szczyl. Będą nieoczywiste, przekraczające granice gatunkowe i pokoleniowe duety artystów oraz nieśmiertelne polskie przeboje w nowych aranżacjach przygotowanych przez dyrektora muzycznego gali – Wojtka Urbańskiego.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości