Styl życia

Napisał książkę razem z papieżem Franciszkiem: "Zdaniem Ojca Świętego kobiety rządzą lepiej"

Styl życia

Aktualizacja:

Papież Franciszek - jego poglądy oraz rozumienie świata potrafią zaskakiwać. Nauki, które głosi bardzo często odbiegają od tych, które możemy usłyszeć w kościele. Jakim człowiekiem jest prywatnie papież Franciszek? Czy łatwo się z nim współpracuje, co myśli o zmianach, które dzieją się na naszych oczach? O tym wszystkim Marcin Sawicki rozmawiał z Austenem Ivereighem, dziennikarzem, który jest współautorem najnowszej książki papieża Franciszka.

Jakim człowiekiem jest papież Franciszek?

Austen Ivereigh jest dziennikarzem i biografem papieża. W grudniu minionego roku ukazała się książka "Powrócić do marzeń. Droga do lepszej przyszłości", którą napisał wspólnie z papieżem Franciszkiem. Jakim człowiekiem prywatnie jest głowa Kościoła katolickiego?

- Papież jest niezwykle skromny, delikatny, łaskawy i pamięta o innych. To inni ludzie są dla niego ważniejsi niż on sam. Jednocześnie roztacza aurę władzy, doskonale wie, jak rządzić i ma bardzo silny charakter. Ta kombinacja cech jest fascynująca i niezwykle inspirująca - mówił w rozmowie z Marcinem Sawickim Austen Ivereigh.

To, co może zaskakiwać to ogromne poczucie humoru papieża oraz to, że mimo 84 lat ma wiele energii i bardzo szybko pracuje.

Papież Franciszek - nowoczesny lider

Za nieprzeciętną osobowością idą też poglądy, które mocno odbiegają od nauk, które przekazywał wiernym Kościół katolicki i jak postrzegał, choćby rolę kobiet w rodzinie i społeczeństwie. W wydanej właśnie książce przyznaje, że to kobiety są lepszymi liderami, doskonale nadają się do rządzenia. W jego ocenie w tych krajach, na których czele stoją kobiety walka z pandemią jest dużo skuteczniejsza.

- Zdaniem papieża kobiety mają szczególny dar kierowania, zarządzania procesami czy organizacjami. Dla kobiet pierwszym zadaniem jest zadbanie o innych - mówił Austen Ivereigh.

Mimo że papież ma bardzo nowoczesne poglądy, to podchodzi do niektórych nowinek selektywnie i nie ze wszystkimi się zgadza.

- Na przykład nie korzysta z telefonu komórkowego, nie ogląda telewizji, tym samym pod pewnymi względami jest osobą bardzo nienowoczesną - dodał pisarz.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Siostry ADiHD dzisiaj są gwiazdami sieci, ale start miały trudny. "Nigdy nie miałyśmy taty"

Zdumiewająca metamorfoza pani Eli: "Nie dowierzałam, że tak mogę wyglądać"

Agnieszka Radwańska o roli mamy i wychowaniu synka: "Marzę o tym, aby Kubuś miał szybko rodzeństwo"

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości