Styl życia

Kwiaty na poprawę humoru zimą. Ciekawe propozycje Łukasza Skopa

Styl życia

Mówi się, że druga połowa stycznia to najbardziej ponury i depresyjny czas w roku. Dni są krótkie, a aura za oknem nie zachęca do spacerów. Na szczęście sposobów na zimową chandrę nie brakuje. Można na przykład zadbać o wnętrze mieszkania, dekorując je nowymi kwiatami lub nadać drugie życie roślinom, które towarzyszą nam od dawna. Zobacz, jakie propozycje przedstawił Łukasz Skop w cyklu "Co z tego wyrośnie?".

Rośliny na zimową chandrę - anturium i storczyki

Anturium to kwiat, który kojarzymy chociażby z bukietów. Jego kwiatostan i liście mają charakterystyczny kształt przypominający serce. Łukasz Skop zachęca, aby spojrzeć na roślinę w inny, domowy sposób.

- Będzie bardzo długo zdobić nasze mieszkanie, a kiedy przekwitnie, to nie straci płatków, bo kwiaty anturium po prostu ich nie mają. Kiedy przekwitają, tracą czerwony kolor i stopniowo stają się zielone - tłumaczy.

Ciekawą propozycją są również popularne storczyki, które możemy zabarwiać sami w domowym zaciszu. Potrzebne do tego będą wacik, barwnik spożywczy, taśma i oczywiście nożyk do zrobienia niewielkiego nacięcia na pędzie. Pierwsze efekty zobaczymy już po 24 godzinach.

Drugie życie kwiatów i doniczek

Jak radzi Łukasz Skop, żeby w naszym domu zrobiło się kolorowo i radośnie, wcale nie musimy kupować nowych kwiatów. Możemy wykorzystać te, które już mamy w mieszkaniu i nadać im osobowość. Pomysłów jest wiele. Jednym z nich mogą być tabliczki ze śmiesznymi hasłami do wbicia w ziemię w donicy.

- Te tabliczki będą nam codziennie przypominały o tym, że kwiaty doniczkowe też z nami mieszkają. Mówią do nas i domagają się na przykład nawożenia lub częstszego podlewania - zachęca ogrodnik.

Kwiaty można również ożywić samoprzylepnymi naklejkami. Świetnie się sprawdzą te symbolizujące oczy. Przyklejamy je rzecz jasna nie na liście, a na doniczki. Taka aranżacja nie tylko nada radości wnętrzom, ale też będzie atrakcją dla najmłodszych domowników.

Dzień Dobry TVN

Które rośliny nie potrzebują podłoża, aby rosnąć? Dowiesz się tego z materiału wideo.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Mateusz Łysiak

Reporter: Łukasz Kowalski

Pozostałe wiadomości