Styl życia

On był pomocą domową we Włoszech, ona śpiewała w Zespole Pieśni Karpackiej. Wyjątkowe małżeństwo artystów z Sanoka

Styl życia

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Izabela Kaczyńska
Artystyczne małżeństwo z Sanoka
Artystyczne małżeństwo z Sanoka Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Angela Gaber i Sylwester Stabryła to niezwykłe małżeństwo, które życiowa i artystyczna droga zaprowadziła do korzeni, czyli rodzinnego miasta Sanoka. Para od wielu lat realizuje się w dziedzinie malarstwa i muzyki. W jaki sposób małżeństwo odkryło w sobie dusze artystów? Jak wyglądała ich droga do spełniania?

Małżeństwo artystów

Angela Gaber to wyjątkowa i kolorowa artystka mająca na swoim koncie już 3 płyty. Sylwester Stabryła jest malarzem i grafikiem. Jego prace pokazywano na licznych wystawach w Polsce, Londynie i Wiedniu. Małżeństwo na swojej artystycznej drodze powróciło do korzeni. Dziś tworzą w Sanoku, czyli miejscowości gdzie oboje dorastali.

Jak zaczęła się ich artystyczna przygoda? Sylwester już jako mały chłopiec wiedział, że ma talent i to właśnie z nim wiązał swoją przyszłość. - Skończyłem Katedrę Sztuki Politechniki Radomskiej z dyplomem z grafiki warsztatowej - tłumaczy artysta.

Nim został malarzem, podejmował się wielu prac. - W tamtym okresie, kiedy ja kończyłem studia 20 lat temu, w ogóle nie istniał, jak teraz, tzw. rynek sztuki - dodaje. Zatrudnił się m.in. jako pomoc domowa we Włoszech. Dziś jego prace zachwycają koneserów sztuki zarówno w Polsce, jak i za granicą. W swojej twórczości nawiązuje m.in. do Sanoka, a mieszkańcy rodzinnej miejscowości mogą odszukać się wśród bohaterów jego dzieł.

Artystyczna rodzina z Sanoka

Żona Sylwestra Stabryły od dziecka interesowała się muzyką. Jako mała dziewczynka uwielbiała śpiewać i tańczyć przed lustrem. Przełomowym momentem w jej życiu było zapisanie się do Zespołu Pieśni Karpackiej Jaką artystką jej Angela Gaber? Według przyjaciół cechuje ją upór i konsekwencja.

- Ma dużą zdolność do improwizacji i wydobywania z siebie dźwięków, które nie są standardowe i niosą za sobą wiele emocji - opowiada gitarzysta Tomasz Dybała.

Wokalistka z powodzeniem łączy macierzyństwo i projekty muzyczne. - Zawsze w głębi serca pragnęłam być mamą - opowiada. Para straciła pierwszą ciąże, jednak postanowiła dalej walczyć o realizację marzenia, jakim było powiększenie rodziny. - Zostało nam to dane. Mamy tu przy sobie, na ziemi, dwoje dzieci - dodaje.

Sylwester już uczy syna tajników sztuki malarskiej. - Działamy tu razem. Samuel maluje, pokazuje mu jak może malować bez ograniczeń i z rozmachem - opowiada. Para na co dzień tworzy zgrany duet. - Historia z Sylwestrem to już takie ponad 20 lat relacji. Od kilku dobrych lat jesteśmy ściśle razem. Długa historia, trochę kręta, ale ostatecznie piękna - podsumowuje Angela Gaber.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Izabela Kaczyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości