Razem z Ukrainą

6-latek z Ukrainy podarował mamie kwiaty. Niedługo później już nie żył

Razem z Ukrainą

Autor:
Justyna
Piąsta
Źródło:
natemat.pl
żołnierz
Alex Walker/Getty ImagesNie żyje 6-latek z Ukrainy

6-letni Oleg z Lisiczańska, miasta w Ukrainie, zginął przed swoim domem w trakcie rosyjskiego ostrzału. Został śmiertelnie zraniony odłamkiem pocisku. Kilka godzin wcześniej chłopiec wręczył mamie kwiaty, a ona zrobiła mu zdjęcie.

Zginął 6-latek z Ukrainy

W Lisiczańsku w obwodzie ługańskim w Ukrainie trwają intensywne walki. W wyniku rosyjskiego ostrzału artyleryjskiego zginęły co najmniej 3 osoby, a 7 zostało rannych. Wśród ofiar, które zmarły, był 6-letni chłopiec, Oleg Koronievski. Stał przed swoim domem, gdy śmiertelnie zranił go odłamek pocisku.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

- 6-letni Oleg Kornievski zginął w ataku rosyjskiej artylerii w Lisiczańsku zaledwie kilka dni temu. Jego matka zrobiła mu to zdjęcie na kilka godzin przed śmiercią - czytamy na profilu na Twitterze Visegrád 24.

Śmierć 6-latka z Lisiczańska

Chłopiec podarował swojej mamie bukiet świeżych kwiatów, które zerwał. Ekaterina Koronievska chciała utrwalić ten moment na fotografii. Niestety, niedługo później mały Oleg tragicznie zginął. Następnego dnia odbył się pogrzeb 6-latka. Sieć obiegły zdjęcia jego matki, gdy zrozpaczona modliła się nad grobem syna.

Według szacunków ONZ od 24 lutego 2022 roku, czyli od rozpoczęcia inwazji wojsk rosyjskich w Ukrainie, w wyniku wojny zginęło około 300 dzieci, a ponad 450 zostało rannych. Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Justyna Piąsta

Źródło: natemat.pl

Źródło zdjęcia głównego: Alex Walker/Getty Images

Pozostałe wiadomości