Razem z Ukrainą

Trwa zbiórka na drona dla ukraińskiej armii. Sprawdź, jak możesz dołączyć

Razem z Ukrainą

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
zrzutka.pl, TVN24
Polska zbiórka na drona Bayraktar dla Ukrainy

22,5 mln złotych - tyle potrzeba, aby udało zrealizować się cel zbiórki, której celem jest zakup drona bojowego dla ukraińskiej armii. Licznik osiągnął już kwotę ponad 15 mln złotych i się nie zatrzymuje. Inicjatorem akcji jest publicysta "Krytyki Politycznej" Sławomir Sierakowski, który w sobotni poranek pojawi się w studiu Dzień Dobry TVN.

Zbiórka na zakup drona dla Ukrainy

Trwa zbiórka na zakup drona bojowego Bayraktar TB2 dla Sił Zbrojnych Ukrainy. O akcji, która idzie jak burza, donoszą ogólnopolskie media w tym TVN24, a kolejne znane twarze dołączają do zrywu, wyrażając swoje poparcie. Wcześniej podobną akcję zorganizowali Litwtini, a produkująca drony turecka firma Bayraktar zdecydowała się przekazać sprzęt za darmo, a pieniądze przekazać na pomoc humanitarną.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Polska zbiórka się rozkręca, a znane postaci ze świata kultury i polityki, dołączają, oferując niezwykłe fanty na licytację. I tak, wspierając Ukrainę, można spędzić dzień na planie filmowym z Agnieszką Holland, pójść na wycieczkę z Andrzejem Stasiukiem czy spotkać się z Radosławem Sikorskim. Ofert jest o wiele więcej. Wszystkie są dostępne na stronie zrzutka.pl. Tam też można dokonywać przelewów, bez uczestniczenia w aukcji. Do wzięcia udziału zachęca m.in. Maja Ostaszewska, Maciej Stuhr czy Kuba Wojewódzki.

- To jest najskuteczniejszy sprzęt - wyjaśnił w studiu Dzień Dobry Wakacje Sławomir Sierakowski. - Jeśli pamiętacie państwo bitwę o Kijów, czyli moment, w którym Ukraina obroniła niepodległość, bitwę o Charków, albo ostatnio wypędzenie Rosjan z Wyspy Węży (...) to Bayraktary były decydującym elementem uzbrojenia Rosji. Pamiętacie też ten upokarzający dla Rosji moment zatopienia krążownika "Moskwa". To Bayraktary odwróciły uwagę. Stały się symbolem tej wojny, śpiewa się o nich piosenki, układa się o nich wiersze - wyliczał.

Wsparcie dla Ukrainy

Choć głównym celem zbiórki jest przekazanie sprzętu, który trafi w ręce ukraińskiej armii, ale też wysłanie jasnego sygnału, że Europa nie zapomina o dramacie, który rozgrywa się w Ukrainie.

- Z reakcji ukraińskich mediów i zwykłych ludzi wiem, że ten Bayraktar to jest też nadzieja. Jest tam ogromny lęk, że ludzie na Zachodzie wyjeżdżają na wakacje, przestają się interesować, tracą uwagę i siłę do tej wojny. Więc jak nagle Polacy zrzucają się na to, żeby dać im Bayraktara, supernowoczesną, najbardziej potrzebną im broń, to znaczy, że świat nie zapomina, że jesteśmy z nimi - powiedział w TVN24 dziennikarz "Krytyki Politycznej".

Do zakończenia zbiórki pozostało 12 dni. Przez cały czas można śledzić jej postęp i dołączać do grona darczyńców pod tym adresem.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Więcej informacji znajdziesz na TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Adam Barabasz

Źródło: zrzutka.pl, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik / East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości