Razem z Ukrainą

Seniorzy szyją poduszki dla dzieci z Ukrainy. "Serce rośnie"

Razem z Ukrainą

Autor:
Patrycja
Sibilska
Reporter:
Dagmara Kowalczyk
Do spania i przytulania - seniorzy szyją poduszki dla dzieci z Ukrainy
Do spania i przytulania - seniorzy szyją poduszki dla dzieci z UkrainyDzień Dobry TVN
wideo 2/6

W Zespole Dziennych Domów Pomocy w Poznaniu seniorzy szyją kolorowe poduszki. Do tej pory powstało ich już około 500. Małe, wielobarwne i mięciutkie są wprost stworzone do spania i przytulania. Dla kogo są robione?

Seniorzy szyją poduszki dla dzieci z Ukrainy

Na pomysł zaangażowania seniorów do akcji wpadła Pani Dorota Obarewicz. To ona koordynuje pracę wszystkich stanowisk - od wykroju, poprzez szycie, aż do wypełnienia.

- Stwierdziliśmy, że dla dzieci poduszki są taką ważną rzeczą, a chcieliśmy, żeby dzieci, które przyjeżdżają z Ukrainy miały coś takiego radosnego, coś swojego i coś, czego zapewne nie wzięły ze sobą uciekając przed wojną. Podusia to jest taka rzecz do której się można przytulić, zabrać dalej ze sobą - opowiada Pani Dorota.

Dokąd trafiają poduszki szyte przez seniorów z Poznania?

W tej chwili w niezwykły projekt zaangażowanych jest około 40 seniorów, dla wszystkich jest to przyjemność i ogromna radość, że swoją pracą wywołują uśmiech na twarzach najmłodszych uchodźców.

- Naprawdę żal jest przede wszystkim tych dzieci małych i z myślą o nich to wszystko robimy - mówi jedna z pań robiących poduszki.

- Nasze poduszki trafiają do punktów w Arenie, na Politechnice Poznańskiej. Szyliśmy też poduszki na ulicę Dożynkową, trafiły tez na aulę Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Widzieliśmy uśmiech tych dzieci, które dostały poduszki, no to serce rośnie - ze wzruszeniem mówi Pani Dorota.

Przyłączamy się do apelu o podarowanie szyjącym poduszki seniorom sprawnej maszyny do szycia, ponieważ ta na której pracują jest w złym stanie, a jedną stracili już bezpowrotnie. Osoba, która ma i chciałaby przekazać taki sprzęt proszona jest o dostarczenie go do Klubu Promień na Osiedlu Piastowskim 101 - Zespół Dziennych Domów Pomocy w Poznaniu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Patrycja Sibilska

Reporter: Dagmara Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości