Miłość po sześćdziesiątce. "Seniorki są bardziej wymagające. Nie chcą już prać skarpetek"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Jak wyswatać seniora?
Jak wyswatać seniora?Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Miłość może pojawić się na każdym etapie życia. Wielu seniorów pragnie czerpać przyjemność z randek i cieszyć się namiętnym uczuciem u boku ukochanej osoby. Poszukiwanie drugiej połówki w dojrzałym wieku nie zawsze jest proste, jednak z całą pewnością warto zdecydować się na taki krok. W Dzień Dobry TVN przekonywały o tym psycholog Magdalena Chorzewska oraz swatka Anna Guzior-Rutyna .

Poszukiwanie miłości po sześćdziesiątce

Namiętna miłość nie jest zarezerwowana wyłącznie dla ludzi młodych. Drugą połówkę można spotkać na każdym etapie życia, a seniorzy jak nikt inny doceniają przyjemność spędzania czasu we dwoje i pragną mieć u boku kogoś bliskiego. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej starszych osób przekonuje się do korzystania z aplikacji randkowych bądź zwraca z prośbą o pomoc do profesjonalnych swatek.

Miłość

 Niezwykła historia miłości Kariny i Adam Baldychów
Niezwykła historia miłości Kariny i Adam BaldychówDzień Dobry TVN
wideo 2/6

- Każdy sposób jest dobry, jeżeli mamy czas, możliwości i robimy to bezpiecznie - oceniła Anna Guzior-Rutyna. Dodała też, że oczekiwania osób poszukujących miłości po sześćdziesiątce są zwykle bardzo dokładnie sprecyzowane. - Tutaj już nikt nie chce rodzić dzieci, nie ma problemu z opieką, są inne wartości (...). Seniorki są bardziej wymagające. Nie chcą już prać skarpetek, one chcą pana na wycieczki, chcą żyć, chcą być adorowane. Często chcą tego, czego nie było w małżeństwie - zdradziła ekspertka.

Życiowy bagaż a nowe uczucie

Dojrzały wiek często idzie w parze z doświadczeniem i racjonalnym podejściem do niemal każdej sfery życia. Zdarza się, że seniorzy nie chcą poświęcać czasu i energii na poszukiwanie miłości bądź zakładają, że jest na to stanowczo za późno. Wycofanie się z życia towarzyskiego może też wynikać z trudnych przejść czy incydentów, które miały miejsce w przeszłości. Zawiedzione zaufanie, skomplikowane relacje czy utrata ukochanej osoby to tylko niektóre przykłady czynników, które zniechęcają osoby starsze do podejmowania próby ułożenia sobie życia na nowo.

- Seniorzy często mają bardzo utarte przekonania i schematy myślowe, a można im pokazać, że można inaczej i że jeszcze mogą być szczęśliwi i naprawdę jeszcze mogą się zakochać - zapewniła Magdalena Chorzewska. Doświadczona psycholog podkreśliła też, że budowanie więzi z drugim człowiekiem może stanowić źródło szczęścia na każdym etapie życia. - Każdy człowiek zasługuje na miłość i cudownie jest patrzeć na osoby, które wiążą się ze sobą w późniejszym wieku - podsumowała ekspertka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości