Razem z Ukrainą

Prezydent Ukrainy przyznał odznaczenie psu-saperowi

Razem z Ukrainą

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Radiozet.pl
Pies
Vicki Smith/Getty Images Pies-snajper w Ukrainie

Wołodymyr Zełenski odznaczył psa-sapera o imieniu "Patron". Na co dzień zwierzę pomaga w rozminowywaniu obwodu czernihowskiego. Nagrodę za ofiarną służbę pieska odebrał jego właściciel i saper Mychajło Iljew. Szczegóły w serwisie Dzień Dobry TVN.

Pies-saper odznaczony przez Zełenskiego

Mały piesek rady jack-russel terier o imieniu Patron stał się jednym z najpopularniejszych zwierząt w ukraińskich mediach społecznościowych. Wszystko za sprawą jego służby, którą wykonuje wraz ze swoim właścicielem na terenie obwodu czernihowskiego. Główną misją Patrona jest ochrona bezpieczeństwa m.in. poprzez szukanie min.

Zwierzęta

Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić
Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić Dzień Dobry TVN
wideo 2/27

- Jak znajdzie, zaczyna kopać. Potem dostaje smakołyk i do pracy wkracza saper – mówił jego opiekun portalowi Suspilne. Właścicielem psa jest snajper, Mychajło Iljew. To właśnie on odebrał w imieniu Patrona odznaczenie Prezydenta Ukrainy za ofiarną służbę zwierzęcia. Odbyło się to w towarzystwie premiera Kanady, który przebywał w Kijowie.

Pies Patron uczy dzieci bezpieczeństwa

Wołodymyr Zełenski przyznał mu nagrodę, ponieważ Patron nie tylko neutralizuje przedmioty wybuchowe, ale też "uczy nasze dzieci zasad bezpieczeństwa tam, gdzie panuje zagrożenie minowe". Ponadto pies ma swoje konto w mediach społecznościowych oraz jest bohaterem filmów edukacyjnych, w których instruuje dzieci i dorosłych, jak bezpiecznie zachowywać się na terenach, gdzie mogą znajdować się miny.

Służba ds. nadzwyczajnych podkreśla, że tego typu przedmioty wybuchowe są ogromnym zagrożeniem i problemem dla obywateli Ukrainy. Niestety snajperzy będą musieli mierzyć się z nim jeszcze przez wiele lat po zakończeniu działań wojennych w atakowanym kraju.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Radiozet.pl

Źródło zdjęcia głównego: Vicki Smith/Getty Images

Pozostałe wiadomości