Ramówka

Dzień Dobry TVN będzie pomagać widzom. "Świat to nie są czerwone dywany i celebryckie imprezy"

Ramówka

Autor:
Adam
Barabasz
Reporter:
Karolina Kalatzi
#DzieńDobrywPolsce
#DzieńDobrywPolsceDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Dzień Dobry TVN zawsze stara się być blisko ludzi, ich problemów i potrzeb. Tak narodził się się projekt interwencyjny #DzieńDobrywPolsce, który umożliwi ekipie programu dotarcie do potrzebujących wsparcia bohaterów. Prowadzący opowiedzieli o szczegółach tej akcji.

Dzień Dobry TVN rusza w Polskę

Nowa ramówka to premiery, ale również zmiany w doskonale znanych formatach. I tak widzowie Dzień Dobry TVN dostali do ręki niezwykłe narzędzie, które pomoże zmieniać im otaczającą rzeczywistość. #DzieńDobrywPolsce to hashtag, pod którym kryje się projekt interwencyjny. Dzięki niemu ekipa reporterów ma szansę dotrzeć do tego, co niepokojące, ciekawe, istotne.

- Telewizja często pomaga - zauważa Małgorzata Ohme. - Jeżeli zgłaszamy temat, który nikogo nie obchodzi: burmistrza, panią sprzątającą, panią dyżurną i nagle trafia to do Dzień Dobry, to nagle się to wszystko zmienia. To działa w dwie strony. My mamy super historie, które są blisko ludzi, a to jest hasło mojego życia. Jednocześnie też wiemy, że możemy pomóc lub zainspirować do rozwiązania problemu.

Zdaniem Doroty Wellman dokładnie na tym powinna polegać rola telewizji.

- Mamy być telewizją blisko ludzi i do tej pory staraliśmy się, żeby tak było, ale teraz będziemy jeszcze bardziej - zapowiedziała uwielbiana przez widzów ekranowa partnerka Marcina Prokopa. - Będziemy interweniować w ważnych, społecznych sprawach. Jechać tam, gdzie będziemy potrzebni i pokazywać problemy. Opowiadaliśmy już wielokrotnie o sprawach ważnych dla ludzi, ale uważam, że warto to robić mocniej - dodała.

Filip Chajzer wielokrotnie udowodnił, że gdy potrzebna jest pomoc, warto jest mieć go przy sobie. On sam jest przekonany, że wpierając widzów, spłaca się kredyt zaufania, udzielany przez wierną publiczność Dzień Dobry TVN.

- Świat to nie są czerwone dywany, celebryckie imprezy i prosseco w kieliszku - stwierdził Filip Chajzer. - Świat to są ludzie problemy. A telewizja śniadaniowa, która jest gościem w ludzkich domach codziennie, jesteśmy czasami przyjaciółmi, czasami kimś ważnym, kto ma coś ciekawego do powiedzenia, kogo słuchasz ze szczególną uwagą. I ten ktoś powinien również pokazywać problemy ludzi, którzy nas oglądają - podsumował.

Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

Jak zgłosić temat do Dzień Dobry TVN? Nasi widzowie mogą kontaktować się z nami na dwa sposoby:

Mailowo na adres: ddtvn@tvn.pl - koniecznie z dopiskiem w temacie #Dzień Dobry w Polsce.

W mediach społecznościowych przez hasztag #DzieńDobrywPolsce - jak prawidłowo go umieścić?

Opublikuj post w mediach społecznościowych z hashtagiem #DzieńDobrywPolsce. Może to być wpis, zdjęcie lub filmik. Uwaga! Ważne, by post miał ustawienia publiczne i był widoczny dla wszystkich lub dodaj hashtag w komentarzu pod postem, jeśli chcesz zwrócić naszą uwagę na czyjąś historię w mediach społecznościowych.

Jak zauważymy Waszą aktywność w mediach społecznościowych? Monitorujemy sieć w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możemy zobaczyć oznaczone przez Was treści. Traktujemy tę akcję wyjątkowo, tak jak wyjątkowi jesteście dla nas Wy i Wasze historie.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Reporter: Karolina Kalatzi

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek / East News

Pozostałe wiadomości