Podróże

Wiedeń z dziećmi – dokąd się wybrać i co warto zobaczyć?

Podróże

Autor:
Adrian
Adamczyk
Wiedeń w Austrii.

To największe miasto w Austrii jest jedną z ulubionych stolic w Europie. Corocznie przybywa do niego mnóstwo osób z całego świata, a wiele z nich wraz ze swymi pociechami. Okazuje się bowiem, że Wiedeń oferuje imponująco dużo atrakcji dla dzieci i na pewno nie pozwoli im na wakacyjną nudę.

Wiedeń z dzieckiem – miejsca warte zobaczenia na świeżym powietrzu

Wiedeń to jeden z popularniejszych celów podróży w Europie, więc nie mogło w nim zabraknąć rozrywki dla dzieci. Jak się okazuje, atrakcji dla nich jest tam naprawdę sporo. Co warto zobaczyć w Wiedniu z dziećmi? Na pewno jednym z ważniejszych miejsc jest wesołe miasteczko zlokalizowane w rozległym parku miejskim. Nazywa się on Wiener Prater i to właśnie w nim znajduje się słynny diabelski młyn mierzący aż 65 metrów wysokości, a do tego różnego typu karuzele, kolejki górskie, domy strachów i automaty do gier. To właśnie tu mieści się też Muzeum Czekolady (Wiener Schocolademuseum) – prawdziwa gratka dla każdego małego człowieka. Można w nim zobaczyć etapy produkcji tego słodkiego rarytasu i oczywiście go skosztować.

Wybierając się w podróż z małym dzieckiem, na pewno można udać się na piesze wędrówki z wózkiem do miejscowych parków. Przechadzanie się pięknymi, zadbanymi alejkami w cieniu drzew pozwoli na złapanie oddechu od zgiełku miasta. Aktywny wypoczynek chodzącym już maluchom zapewnią liczne, niezwykle kolorowe place zabaw. Wart odwiedzenia jest też na pewno park zdrojowy Kurpark Oberlaa. Oprócz placów zabaw znajduje się w nim skatepark, ścianki wspinaczkowe, a nawet zagroda małych kózek, co na pewno będzie nie lada gratką dla małych miłośników zwierząt. Zwiedzając Wiedeń z dziećmi, warto też zawędrować do parku Augarten, w którym znajdują się najstarsze ogrody barokowe w mieście.

Inną ciekawą atrakcją Wiednia dla dzieci będzie też na pewno ponoć najstarszy na świecie park zoologiczny Zoo Vienna (Tiergarten Schönbrunn). Znajdują się w nim m.in. pandy wielkie, słonie, antylopy, niedźwiedzie, gepardy, pingwiny cesarskie czy żyrafy.

Wiedeń – atrakcje turystyczne dla dzieci w budynkach

W aktywnym zwiedzaniu Wiednia z dzieckiem na pewno pomogą upusty na różnego rodzaju atrakcje. Można je zyskać, kupując Vienna Card, czyli miejską kartę na transport publiczny, która umożliwia także zniżki na bilety wstępu do różnych instytucji. Dzięki niej można naprawdę sporo zaoszczędzić.

Atrakcje dla dzieci w Wiedniu to nie tylko szalone parki rozrywki, lecz także edukacyjne wycieczki, spotkania czy zajęcia. Z dziećmi w wieku szkolnym warto wybrać się do położonego w sercu miasta Pałacu Schönbrunn, w którym mieści się Muzeum dla dzieci. Maluchy będą miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat tego, jak żyły i w co się bawiły dzieci w dawnych czasach, a nawet przymierzyć arystokratyczne stroje. Potem zaś wraz z rodzicami mogą odpocząć w przepięknych ogrodach z dywanami roślinnymi otaczającymi budynek i pobawić się w poszukiwania w zielonym labiryncie.

Ciekawą propozycją na mapie atrakcji dla dzieci w Wiedniu jest też Muzeum Muzyki (Haus der Musik). Ten świat dźwięku i melodii dedykowany jest dzieciom od lat 5. Można się w nim dowiedzieć, jak powstaje muzyka, a nawet samodzielnie skomponować jakiś autorski utwór.

Kolejna atrakcja dla dzieci w Wiedniu to Muzeum Zoom (Zoom Kindermuseum). To wyjątkowe centrum edukacyjne, w którym odbywają się różnego rodzaju zajęcia usprawniające motorykę i rozwijające zdolności poznawcze i społeczne. Skierowane są one dla maluchów od 8. miesiąca życia do 6 lat. Nieopodal jest także Muzeum Historii Naturalnej (Naturhistorisches Museum Wien). Tutaj z kolei na nie czeka edukacyjna wycieczka po wystawach, na których można zobaczyć wypchane zwierzęta z różnych części świata. Nieco starsze dzieci zaś będą mogły dowiedzieć się w nim sporo na temat historii Ziemi, prehistorycznych istot czy nawet meteorytów i zobaczyć kawałek bazaltu z Księżyca. Duże wrażenie zrobi na nich na pewno sala ze szkieletami dinozaurów.

To nie koniec atrakcji, jakie oferuje Wiedeń. Zwiedzanie z dziećmi Palmiarni (Palmenhaus) także będzie stanowiło dla nich dużą frajdę, zwłaszcza że tuż obok niej znajduje się Dom Motyli (Schmetterlinghaus). Atrakcją dla małych fanów podmorskich przygód będzie też wizyta w Domu Morza (Das Haus des Meeres), gdzie można zobaczyć interesujące okazy ryb morskich i tropikalnych, a także przejść przez dziesięciometrowy tunel atlantycki.

Będąc w tym wspaniałym mieście, warto też wybrać się w okolice Wiednia. Atrakcją dla dzieci i nie lada przeżyciem może być rejs statkiem po dolinie Wachau.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Podróżnik przepłynął najdłuższy fiord na świecie

Podróżnik przepłynął najdłuższy fiord na świecie
Podróżnik przepłynął najdłuższy fiord na świecie Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości