Porzuciła wielką karierę i mieszka na łódce. "Dla mnie to był moment przełomowy, że można tak żyć"

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Polka na morzach i oceanach
Polka na morzach i oceanach Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Agnieszka Sieradzka i Grzegorz Bielczuk to para, która postanowiła rzucić atrakcyjną pracę w międzynarodowej firmie na rzecz spełniania marzeń. Od kilku lat wspólnie żeglują po morzach i oceanach, zapraszając na swoje wyprawy innych ludzi, którym chcą udowodnić, że istnieją ważniejsze sprawy niż kariera i życie w wiecznym pędzie. Jak wygląda ich codzienność na łódce?

Para Polaków rzuciła karierę, by żyć na morzu

Agnieszka Sieradzka to żeglarka i organizatorka rejsów po całym świecie, która zanim weszła pierwszy raz na pokład jachtu, prowadziła życie zupełnie niezwiązane z morzem. Intensywna praca po siedem dni w tygodniu sprawiła, że zaczęła powoli czuć wypalenie zawodowe i nadmierny stres.

- Mamy jedno życie i w tym jednym życiem ma to tak wyglądać, że zbliża się poniedziałek, a mnie boli brzuch? To było prawie 7 lat temu, kiedy pojechałam pierwszy raz w życiu na łódkę. Dla mnie to był moment przełomowy, że można tak żyć: zwiedzać świat i czuć te wolność – tłumaczy kobieta.

Grzegorz to partner Agnieszki, który zaraził ją pasją do żeglowania. Sam od dziecka spędzał sporo czasu na morzu, jednak życie w mieście i praca zawodowa oddalały go od jego hobby. O powrocie do żeglowania zadecydował przypadek.

- Przez Internet, gdzie chciałem kupić kalosze, kupiłem mały jacht morski, nawet go nie oglądając [...]. Wziąłem cały zaległy urlop i popłynąłem w kilkumiesięczny rejs – wspomina.

Szczęście znaleźli na łódce. Ich życie zmieniło się o 180 stopni

Agnieszka i Grzegorz szybko zauważyli, że życie na świeżym powietrzu, z dala od obowiązków zawodowych, korzystnie wpływa na ich dobrostan. Dlatego zdecydowali się porzucić swoje kariery i założyć firmę organizującą rejsy. Od kilku lat przemierzają świat, codziennie są na innej wyspie, mają swoje ulubione przystanie, restauracje i gdy tylko mogą – spędzają czas z przyjaciółmi. Ich wyjazdy na morza i oceany cieszą się sporą popularnością, a ich pasażerowie często traktują te wyprawy jako te, które potrafią zmienić życie.

- My całe dnie ze sobą rozmawiamy [...] Jako ludzie z dużą dozą empatii próbujemy dodać otuchy tym ludziom, ale czasem […] możesz tylko być obok tego człowieka, złapać za rękę i powiedzieć: "Jesteś niesamowita" – dodała Agnieszka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości