Karaiby

  Karaiby

  Portoryko jest jednym z autonomicznych, nieinkorporowanych terytoriów USA. Leży w Ameryce Środkowej. W czasach prekolumbijskich wyspę zamieszkiwali Indianie. Po konkwiście rozpoczęło się osadnictwo hiszpańskie. Do tej pory Portoryko jest bardziej latynoskie niż amerykańskie, mimo formalnego zwierzchnictwa USA.

  Martynika to malownicza wyspa, która przyciąga turystów m.in. pięknymi, wulkanicznymi krajobrazami i rajskimi plażami. Na miejscu czekają na turystów uprzejmi, spokojni i pomocni mieszkańcy. Aby dostać się do Martyniki, Polacy nie potrzebują paszportu ani wizy – jest to terytorium zamorskie Francji. Martynika to "europejskie tropiki" na Wyspach Karaibskich.

  Grenada bywa nazywana również "Korzenną Wyspą", co związane jest z tradycyjnymi potrawami podawanymi w tym kraju. Oprócz oryginalnej smacznej kuchni Grenada ma do zaoferowania turystom znacznie więcej atrakcji. Sprawdź, jakie miejsca warto zwiedzić po przyjeździe na wyspę.

  Gość Dzień Dobry TVN Tomasz Zubilewicz postanowił zmienić klimat i wyjechał na Kubę. Co go tam najbardziej zaskoczyło? Czy można przejechać przez wyspę nie wydając dużo pieniędzy? Czy Kubanki rzeczywiście zwijają cygara na udach?

  Zakochani nie trzymają się tam za ręce, a gwarantowanym sposobem na zdobycie i zatrzymanie przy sobie ukochanej osoby jest przygotowanie dla niej "spoconego ryżu" - potrawy bazującej na ryżu i używanej bieliźnie! Zobacz przepis na polsko-karaibską miłość Marty i Marlona!