Gdynianin mistrzem świata w grze na kotłach karaibskich. "Wszystko zaczęło się od mojego ojca"

Mamy mistrza świata w grze na kotłach karaibskich
Źródło: Dzień Dobry TVN
Samuel Mold z gdyńskiej Szkoły Muzycznej może poszczycić się nie lada sukcesem. Artysta jako pierwszy Polak wziął udział w Panoramie – prestiżowym festiwalu z udziałem największych orkiestr "steelpanowych" na świecie. O swoim osiągnięciu opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Polak na prestiżowej Panoramie

Panorama jest największym wydarzeniem na świecie w grze na kotłach karaibskich. Młody Gdynianin był pierwszym Polakiem, który wziął w nim udział. Impreza odbyła się w Trynidadzie i nazywa dokładnie "National Panorama Championship". W świecie kotłów karaibskich jest to najważniejsze wydarzenie.

- Wszystko zaczęło się od mojego ojca, który nauczył się grać na kotłach karaibskich w Anglii. Mój tata dołączył do jednego z zespołów w wieku około 15 lat - mówił Samuel Mold, mistrz w grze na kotłach karaibskich.

- Dzięki imigrantom z tamtego rejonu stała się popularna ta muzyka. Przyjechałem do Polski z jednym instrumentem i później go rozbudowaliśmy. Nawet jak mówią mi, żebym przestał grać, nie przestaję - dodał Adam Mold, tata Samuela.

Kotły karaibskie - wyjątkowy, mało znany instrument

Samuel Mold jest uczniem II klasy VI Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni oraz Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Jest także członkiem jedynej w Polsce Orkiestry Kotłów Karaibskich Ambers Steel Band, którą prowadzą jego rodzice, Agnieszka i Adam Mold. Orkiestra, w której grał Samuel, po raz trzynasty zdobyła tytuł mistrza świata. 

- Panorama to konkurs rywalizacji zespołów. Są 3 etapy i to doświadczenie jak żadne inne. Kiedy byłem na scenie, oglądało mnie na stadionie ok. 30 tys. osób. To publika, która przychodzi tam, żeby konkretnie tę muzykę słuchać. Życzę takiego doświadczenia jak największej ilości osób - powiedział dumny zwycięzca.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości